Tour overview

МЕСТОПОЛОЖБА: Хотелот се наоѓа на околу 500 метри од почетната станица на гондолата и на 900 метри од историскиот дел на Банско. За гостите е особено привлечен поради казиното Платинум, единственото казино во Банско со “Жива игра”, спа центарот, перфектната услуга и добрата кујна во ресторантите и механата.

СМЕСТУВАЊЕ: Хотел Платинум – Банско нуди 133 двокреветни соби со балкон и без балкон, со можност за допоълнително легло и 12 junior suite. Поголемиот ден на собите и апартманите се со поглед кон Пирин планина.

  • JUNIOR SUITE (44m2): 2 – 4 лица. Сместувачката единица располага со двосед на развлекување и две фотелји на развлекување, кабелска телевизија, мини бар, телефон, сеф, интернет пристап, бања со када, сесоар, бањарки и папучи, балкон (во повеќето апартмани).
  • ДВОКРЕВЕТНА СОБА БЕЗ БАЛКОН (18m2): 1-3 лица. Две одделни легла, фотелја на развлекување, кабелска телевизија, мини бар, телефон, сеф, интернет пристап, бања со када, сесоар, бањарки и папучи.
  • ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО БАЛКОН (18m2): 1-3 лица. Две одделни легла, фотелја на развлекување, кабелска телевизија, мини бар, телефон, сеф, интернет пристап, бања со када, сесоар, бањарки и папучи, балкон.

СОДРЖИНИ: Во хотелот се наоѓа единственото казино во Банско. Хотелот ви нуди можност да се насладувате со уникатните јадења приготвени лично од главниот готвач во а-ла-карт ресторанот, или да се релаксирате во Спа центарот. Тука имате безброј начини за уживање: главен ресторан, A-la-carte ресторан, лоби бар, пијано бар, надворешен базен, затворен базен, сауна, парна бања,     салон за убавина, пинг понг, џакузи, масажа, фитнес, фризер, билјард, видео игри, Wi-Fi, детска соба, детска анимација, бебешко столче (на барање), ски остава, менувачница, собна услуга, паркинг, бесплатен шатл до гондолата.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2021/2022
PLATINUM HOTEL & CASINO 4* BANSKO  
СМЕСТУВАЊЕ 26.11.21 18.12.21 28.12.21 04.1.22
17.12.21 27.12.21 03.1.22 06.1.22
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
ECONOM ROOM
DOUBLE ROOM 96 125 182 125
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 134 175 255 175
SINGLE ROOM 69 97 150 97
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 84 109 160 109
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 70 98 151 98
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 85 110 161 110
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 97 126 183 126
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 97 126 183 126
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 97 126 183 126
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 120 156 228 156
DOUBLE NO BALCONY
DOUBLE ROOM 98 131 193 129
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 137 184 271 184
SINGLE ROOM 71 101 158 101
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 86 115 170 115
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 72 102 159 102
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 87 116 171 116
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 99 132 194 130
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 99 132 194 130
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 99 132 194 130
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 122 165 242 165
DOUBLE WITH BALCONY
DOUBLE ROOM 100 136 198 136
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 140 190 277 190
SINGLE ROOM 74 104 161 104
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 88 119 173 119
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 75 105 162 105
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 89 120 174 120
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 101 137 199 137
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 101 137 199 137
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 101 137 199 137
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 126 170 248 170
JUNIOR SUITE
JUNIOR SUITE 2 AD 121 161 238 161
JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED 170 226 333 226
JUS2 1+1 CHD (2-11,99) 121 161 238 161
JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 122 162 239 162
JUS2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 122 162 239 162
JUS2 2+1 CHD (0-1,99) 122 162 239 162
JUS2 2+1 CHD (2-11,99) 122 162 239 162
JUS2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 123 163 240 163
JUS2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 153 203 298 203
JUS2 3+1 CHD (0-1,99) 171 227 334 227
JUS2 3+1 CHD (2-11,99) 171 227 334 227
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 5 дена 1 ноќ Под 7 дена 1 ноќ Под 27 дена 50% Под 7 дена 1 ноќ
No Show 2 ноќи 2 ноќи 100% 2 ноќи
Минимум престој 2 3 3 3
Early booking резервациите може да се откажат 20 дена пред пристигнување . Отказ помеѓу 19 и 7 дена пред пристигнување 50% пенали. Под 6 дена 100% пенали
Доплата за Новогодишна Вечера 90 ЕУР за возрасни и 45 ЕУР за деца од 2 до 11.99 г.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 10% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 5% ПОПУСТ
PLATINUM HOTEL & CASINO 4* BANSKO  
СМЕСТУВАЊЕ 07.1.2022 20.1.2022 08.2.2022
19.1.2022 07.2.2022 28.3.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
ECONOM ROOM
DOUBLE ROOM 96 105 96
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 134 147 134
SINGLE ROOM 69 78 69
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 84 92 84
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 70 79 70
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 85 93 85
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 97 106 97
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 97 106 97
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 97 106 97
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 120 131 120
DOUBLE NO BALCONY
DOUBLE ROOM 98 111 98
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 137 156 137
SINGLE ROOM 71 84 71
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 86 98 86
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 72 85 72
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 87 99 87
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 99 112 99
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 99 112 99
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 99 112 99
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 123 140 123
DOUBLE WITH BALCONY
DOUBLE ROOM 100 114 100
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 140 159 140
SINGLE ROOM 74 86 74
DBL 1+1 CHD (2-11,99) 88 100 88
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 75 87 75
DBL 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 89 101 89
DBL 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 101 115 101
DBL 2+1 CHD (0-1,99) 101 115 101
DBL 2+1 CHD (2-5,99) 101 115 101
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 126 142 126
JUNIOR SUITE
JUNIOR SUITE 2 AD 121 136 121
JUNIOR SUITE 2 AD+EXTRA BED 170 190 170
JUS2 1+1 CHD (2-11,99) 121 136 121
JUS2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 122 137 122
JUS2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 122 137 122
JUS2 2+1 CHD (0-1,99) 122 137 122
JUS2 2+1 CHD (2-11,99) 122 137 122
JUS2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 123 138 123
JUS2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 153 171 153
JUS2 3+1 CHD (0-1,99) 171 191 171
JUS2 3+1 CHD (2-11,99) 171 191 171
Такса Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 5 дена 1 ноќ Под 5 дена 1 ноќ Под 5 дена 1 ноќ
No Show 2ноќи 2ноќи 2ноќи
Минимум престој 2 2 2
Early booking резервациите може да се откажат 20 дена пред пристигнување . Отказ помеѓу 19 и 7 дена пред пристигнување 50% пенали. Под 6 дена 100% пенали
Доплата за Новогодишна Вечера 90 ЕУР за возрасни и 45 ЕУР за деца од 2 до 11.99 години
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 10% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2021 5% ПОПУСТ

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
  • 1 ноќевање по соба/апартман со појадок и вечера.
  • Затворен базен,фитнес,сауна,парна бања.
  • Интернет.Трансфер до гондолата.
  • ID005
ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!

 

РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure