Tour overview

Вилата КЕРИОН СТУДИО е лоцирана во местото Скала Потамиа на 100 метри од плажа.Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот.Во непосредна близина на вилата имате супермаркети,многу таверни , сувенирници. Вилата располага со четирикреветни студиа.
GPS координати:  40.708592, 24.757034

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

КОРИСТЕЊЕ НА  WI – FI   ( БЕСПЛАТНО)

Доплата за користење на клима уред 6 € од ноќ од соба

 Вила KIERION – ТАСОС
ТЕРМИН НАЕМ 1/2 студио број 4 1/3 студио број 5 и 8
02.06.2023 7 ноќи 169 189
09.06.2023 7 ноќи 199 219
16.06.2023 7 ноќи 229 249
23.06.2023 7 ноќи 269 289
30.06.2023 7 ноќи 339 359
07.07.2023 7 ноќи 369 389
14.07.2023 7 ноќи 389 409
21.07.2023 7 ноќи 449 469
28.07.2023 7 ноќи 479 499
04.08.2023 7 ноќи 479 499
11.08.2023 7 ноќи 449 469
18.08.2023 7 ноќи 369 389
25.08.2023 7 ноќи 339 359
01.09.2023 7 ноќи 269 289
08.09.2023 7 ноќи 229 249
15.09.2023 7 ноќи 199 219
22.09.2023 7 ноќи 169 189

ЦЕНИ  СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДУИО ИЛИ  АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

НАПОМЕНИ: 
 • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
 • РЕАЛИЗАЦИЈАТА СО КАКВО ВОЗИЛО ЌЕ СЕ ИЗВРШИ ПРЕВОЗОТ ЌЕ ЗАВИСИ ОД ПРИЈАВЕНИОТ БРОЈ НА ПАТНИЦИ;
 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
 • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;
 • МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;
 • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
 • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;
 • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТКОНЕКЦИЈАТА;-  ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ЗА СТУДИО;

СТУДИЈАТА:
ИМААТ КРПИ ЗА ЛИЦЕ;

ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН;
ЧИСТЕЊЕ 2 ПАТИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 7 ДЕНА;

 ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ
 • 60 € за возрасни – повратна карта;
 • 45 € за деца до 12 години – повратна карта;
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште;

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА

 • 20 € за возрасни – повратна карта;
 • 15 € за деца до 12 години – повратна карта;
ОПИС НА ВИЛА:

1/2 студио број 4 (високо приземје)

Студиото се наоѓа на високо приземје.Има еден дупол кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

1/3 студио број 5 (прв кат)

Студиото се наоѓа на прв кат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

1/3 студио број 8 (прв кат)

Студиото се наоѓа на прв спрат.Има еден дупол кревет и еден поединечен кревет,клима уред, кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор, Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед кон море. Студиото располага со стандардно купатило и WC.

МЕСТО И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:
 • ID 031Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот ID031
ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure