Tour overview

МЕСТОПОЛОЖБА: хотелот е лоциран на околу 700м од главната гондола со прекрасен поглед на планината и на ски терените.

СОДРЖИНИ: рецепција, менувачница, продавница за сувенири и накит, Wi-Fi (бесплатно), фризер и салон за убавина, компјутерски игри, конференциска и банкет сала,  “Nectar”лоби бар,  “Dionyssos” ресторант , “Amvrosia”-A’la Carte ресторант, Спа и Велнес центар, затворен загреан базен, три вида на сауни, фитнес, превоз до гондола, креветче за бебе (на барање), игротека, паркинг. Надворешно џакузи, јога студио, соба со пареа, руска бања.

СМЕСТУВАЊЕ: 114 пространи соби и апартмани, кои десет од нив го имаат добиено називот “Premier Collection”, декорирани со италијански мебел. Сите стандардни соби опремени се со голем брачен кревет или два стандардни кревети, клима и греење, ЛЦД ТВ со сателитски канали, телефон, интернет, (бесплатен), сеф, сет за кафе и чај, мини бар, купатило, бањарка, папучи, фен. Повеќето соби имаат балкон или тераса. 

ЦЕНОВНИК ЗА 2023/2024

REMIER LUXURY MOUNTAIN RESORT 5* BANSKO

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

4/1

01.12.2023
21.12.2023

22.12.2023
25.12.2023

26.12.2023
06.01.2024

07.01.2024
01.02.2024

02.02.2024
16.03.2024

17.03.2024
25.03.2024

EXECUTIVE ROOM

DOUBLE ROOM

140

217

344

183

260

138

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

180

257

386

223

300

197

SINGLE ROOM

111

173

276

146

207

125

DBL 1+1 CHD (6-11,99)

140

217

344

183

260

138

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

112

174

277

147

208

126

DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

141

218

345

184

261

139

DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

169

246

375

212

289

185

DBL 2+1 CHD (0-5,99)

141

218

345

184

261

139

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

169

246

375

212

289

185

ALPIN EXECUTIVE ROOM

DOUBLE ROOM

156

233

363

200

277

173

DOUBLE ROOM+EXTRA BED

197

274

403

240

317

213

DBL 1+1 CHD (6-11,99)

156

233

363

200

277

173

DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

157

234

364

201

278

174

DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

184

262

392

229

305

202

DBL 2+1 CHD (0-5,99)

157

234

364

201

278

174

DBL 2+1 CHD (6-11,99)

184

262

392

229

305

202

SUPERIOR SUITE

SUITE 2 ADULTS

160

249

397

210

299

180

SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED

200

289

437

250

339

220

SUI2A 1+1 CHD (2-11,99)

160

249

397

210

299

180

SUI2A 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

161

250

398

211

300

181

SUI2A 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

189

278

426

239

328

209

SUI2A 2+1 CHD (0-5,99)

161

250

398

211

300

181

SUI2A 2+1 CHD (6-11,99)

189

278

426

239

328

209

SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

190

279

427

240

329

210

SUI2A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

218

307

455

268

357

238

SUI2A 3+1 CHD (0-5,99)

201

290

438

251

340

221

SUI2A 3+1 CHD (6-11,99)

229

318

466

279

368

249

ALPINE SUITE

SUITE 2 ADULTS

176

266

414

227

318

197

SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED

217

306

454

267

356

237

SUI2A 1+1 CHD (2-11,99)

176

266

414

227

318

197

SUI2A 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

177

267

415

228

319

198

SUI2A 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

205

295

443

256

345

226

SUI2A 2+1 CHD (0-5,99)

177

267

415

228

319

198

SUI2A 2+1 CHD (6-11,99)

205

295

443

256

345

226

SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

296

296

444

257

346

228

SUI2A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

234

324

472

285

374

255

SUI2A 3+1 CHD (0-5,99)

296

296

444

257

346

228

SUI2A 3+1 CHD (6-11,99)

246

335

483

296

385

266

FAMILY SUITE

SUI4A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

278

430

689

364

517

311

COMFORT SUITE

SUITE 4 ADULTS [4ADL]

279

428

692

362

520

312

SUI4A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

279

428

692

362

520

312

SUI4A 3+1 CHD (2-11,99)

279

428

692

362

520

312

DELUXE SUITE

SUITE 4 ADULTS

307

475

761

402

569

342

SUITE 4 ADULTS+EXTRA BED

347

515

801

442

611

384

SUI4A 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

307

475

761

402

569

342

SUI4A 3+1 CHD (2-11,99)

307

475

761

402

569

342

SUI4A 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

308

476

762

403

570

343

SUI4A 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

336

504

790

431

600

373

SUI4A 4+1 CHD (0-5,99)

308

476

762

403

570

343

SUI4A 4+1 CHD (6-11,99)

336

504

790

431

600

373

SUI4A 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

337

505

791

432

601

374

SUI4A 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

365

533

819

460

629

402

GRAND RESIDENCE

SUITE [5ADL]

391

583

907

500

692

433

SUITE [6ADL]

392

584

908

501

693

434

SUITE 3+3 CHD (2-11,99) (2-11,99) (2-11,99)

392

584

908

501

693

434

SUITE 4+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)

392

584

908

501

693

434

SUITE 5+1 CHD (2-11,99)

392

584

908

501

693

434

Полупансион

28

28

28

28

28

28

Деца од 6-11.99 год.

14

14

14

14

14

14

Такса за лице на ден

0.67

0.67

0.67

0.67

0.67

0.67

Отказ 1

Од 2 до 4 дена 50%

Од 5 до 14 дена 50%

Од 5 до 14 дена 50%

Од 5 до 14 дена 50%

Од 5 до 14 дена 50%

Од 2 до 4 дена 50%

Отказ 2

Од 0 до 1 ден. 100%

Од 0 до 4 дена 100%

Од 0 до 4 дена 100%

Од 0 до 4 ден. 100%

Од 0 до 4 ден. 100%

Од 0 до 1 ден. 100%

No Show

100%

100%

100%

100%

100%

100%

Минимум престој

1

2

4

1

1

1

Цената на аранжманот вклучува : користење на затворен базен, топло отворено џакузи, сауна, арома сауна, руска бања ,

амам,тепидариум, фитнес, интернет, трансфер до гондолата

Доплата за Новогодишна вечера 95 ЕУР за возрасни и 50 ЕУР за деца од 2-11.99 год. во ресторан Dyonyssos,155/80 во Amvrosia и во ресторан Nectar

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 06.01.2024

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 07.01 ДО 25.03.2024

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ID 005

ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure