Tour overview

СОДРЖИНИ: конференциска сала, затворен базен, лоби бар, ресторан, фитнес сала, масажа, солариум, џакузи, пинг понг, ски гардероба и др.

СМЕСТУВАЊЕ: во собите има мини бар, фрижидер, сеф,балкон, телефон, САТ ТВ, интернет, фен.

ЛОКАЦИЈА:  2200 метри од ски лифтовите.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2021/2022
ORLOVETS 5* PAMPOROVO                            
СМЕСТУВАЊЕ 01.12.2021 18.12.2021 29.12.2021 04.1.2022
17.12.2021 28.12.2021 03.1.2022 21.1.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА- НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 102 113 176 113
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 141 156 242 159
SINGLE ROOM 82 88 175 88
DBL 1+1 CHD (7-11,99) 90 99 176 99
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 83 89 176 89
DBL 1+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 91 100 177 100
DBL 1+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 116 128 220 128
DBL 2+1 CHD (0-6,99) 103 115 177 115
DBL 2+1 CHD (7-11,99) 128 142 220 142
Полупансион 22 22 22 22
Деца од 7-11.99 год. 11 11 11 11
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 14 дена Под 14 дена Под 30 дена 100% Под 14 дена
50% 50% 50%
No Show 100% 100% 100% 100%
ORLOVETS 5* PAMPOROVO                            
СМЕСТУВАЊЕ 22.1.2022 19.2.2022 05.3.2022
18.2.2022 04.3.2022 10.4.2022
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА- НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 125 113 102
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 171 156 141
SINGLE ROOM 94 88 82
DBL 1+1 CHD (7-11,99) 109 96 90
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 95 89 83
DBL 1+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 110 97 91
DBL 1+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 141 128 116
DBL 2+1 CHD (0-6,99) 126 115 103
DBL 2+1 CHD (7-11,99) 152 142 128
Полупансион 22 22 22
Деца од 7-11.99 год. 11 11 11
Такса Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 14 дена Под 14 дена Под 14 дена
50% 50% 50%
No Show 100% 100% 100%
Доплата за Новогодишна Вечера 85 ЕУР за возрасни и 50 ЕУР за деца до 5 до 11.99 год.
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 20.11.2021 10% ПОПУСТ
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
  • Бесплатно користење на затворен базен, фитнес, инфрацрвена сауна,арома сауна,амам,тропски тушеви,парна бања, WI-FI, ски гардероба, трансфер до ски лифтовите.
  • Туристичка такса.
ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure