Tour overview

Hotel Perelik е централно позициониран. Неодамна е реновиран и се здобил со уште една ѕвездичка. Ресторанот на хотелот е со капацитет до 450 места. Лоби барот работи 24 часа, а во понуда се и 2 ноќни бара и après-ski бар, како и италијански ресторан. За дополнителна забава тука се и кугланата, играчница, билијар сала… Хотелот нуди и затворен базен, скоро со олимписки димензии, одлично опремена теретана. Wi Fi интернет и трансфер до гондолата се бесплатни. За гостите на хотелот е обезбеден и бесплатен паркинг.

Собите се опремени со ЛЦД ТВ, бањарки, мини бар, сеф, телефон,  фен, бањарки, ел. бокал.

*Деск за продажба на ски пас

*Прилагоден за лица со пречки во движење

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2023/2024

PERELIK 5* PAMPOROVO

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1

01.12.2023
15.12.2023

16.12.2023
27.12.2023

28.12.2023
03.01.2024

04.01.2024
19.01.2024

SINGLE ROOM

85

98

209

98

SUITE 2 ADULTS

114

132

210

132

SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED

157

181

289

181

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

86

99

210

99

SUI2A 1+1 CHD (6-11,99)

114

132

210

132

SUI2A 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

115

133

211

133

SUI2A 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

143

165

263

165

SUI2A 2+1 CHD (0-5,99)

115

133

211

133

SUI2A 2+1 CHD (6-11,99)

143

165

263

165

SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

116

134

212

138

SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

144

166

264

166

SUI2A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

172

199

316

199

2 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 4 AD

219

250

406

250

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED

260

297

482

297

APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

219

250

406

250

APT4 3+1 CHD (6-11,99)

219

250

406

250

APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

220

251

407

251

APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

247

282

457

282

APT4 4+1 CHD (0-5,99)

220

251

407

251

APT4 4+1 CHD (6-11,99)

247

282

457

282

APT4 4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

221

252

408

252

APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

248

283

458

283

APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

275

314

509

314

Полупансион

25

25

25

25

Деца од 6-11.99 год.

16

16

16

16

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

Под 31 дена 100%

Под 14 дена 50%

No Show

75%

75%

100%

75%

Минимум престој

1

1

3

1

Доплата за Новогодишна вечера 105 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 6 до 11.99 години

Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет, трансфер до ски лифтовите, фитнес, парна бања, ледена соба, амам,арома сауна, инфрацрвена сауна, тропски тушеви, финска сауна . Затворен паркинг со доплата .

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

PERELIK 5* PAMPOROVO

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

1

20.01.2024
23.02.2024

24.02.2024
08.03.2024

09.03.2024
31.03.2024

SINGLE ROOM

107

98

85

SUITE 2 ADULTS

143

132

114

SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED

197

181

157

SGL 1+1 CHD (0-5,99)

108

99

86

SUI2A 1+1 CHD (6-11,99)

143

132

114

SUI2A 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

144

133

115

SUI2A 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

179

165

143

SUI2A 2+1 CHD (0-5,99)

144

133

115

SUI2A 2+1 CHD (6-11,99)

179

165

143

SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

145

134

116

SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

180

166

144

SUI2A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

215

199

172

2 BEDROOM APARTMENT

APARTMENT 4 AD

272

250

219

APARTMENT 4 AD+EXTRA BED

324

297

260

APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

272

250

219

APT4 3+1 CHD (6-11,99)

272

250

219

APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

273

251

220

APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

307

282

247

APT4 4+1 CHD (0-5,99)

273

251

220

APT4 4+1 CHD (6-11,99)

307

282

247

APT4 4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99)

274

252

221

APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99)

308

283

248

APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99)

341

314

275

Полупансион

25

25

25

Деца од 6-11.99 год.

16

16

16

Такса

Вклучена

Вклучена

Вклучена

Отказ

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

Под 14 дена 50%

No Show

75%

75%

75%

Минимум престој

1

1

1

Доплата за Новогодишна вечера 105 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 6 до 11.99 години

Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет, трансфер до ски лифтовите, фитнес, парна бања, ледена соба, амам,арома сауна, инфрацрвена сауна, тропски тушеви, финска сауна . Затворен паркинг со доплата .

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ID005

ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure