Tour overview

Хотел е со широк избор на соби, пространа територија, спа, ресторани, барови, спортски и забавни програми, Интернет, детски клуб, конференциска сала, спорт, анимација.

Локација: Хотелот се наоѓа во близина на живописниот град Урануполис, од каде можете да прошетате со крстарење околу југозападниот брег на Атос. Се состои од десет двокатни и трокатни згради. Вкупната површина е 134,000м2.

Опис на собите:  Вкупно 250 соби: Двокреветни соби SV / GV (m2 16 м2), Двокреветни соби SV (m2 16 м2), Супериор SV (35 30-35 м2), Фамилијарна  соба и (40-45 м2), Мезонети (40-45 м2).

Во собите: клима, фрижидер, сателитска ТВ, телефон, бања / туш, бања, фен и пегла (на барање, со депозит), сеф, балкон / тераса.

Двокреветните соби GV  се распоредени на горното ниво на хотелот (пристап до скали), стандарден престој. Двоен кревет или 2 единечни кревети.

Двокреветна соба SV се распоредени на горното ниво на хотелот (пристап до скали). Двоен кревет или 2 единечни кревети. Поглед кон морето.

Двокреветна соба за 3 лица се распоредени на горното ниво на хотелот (пристап до скали). Двоен кревет или 2 единечни кревети. За третото лице – софа / тросед или посебен кревет.

Двокреветна супериор SV двоен кревет и софа / софа (или 1 единечен кревет).

Двокреветна супериор  4 лица  двоен кревет и 2 единечни кревети . Дополнително легло – тросед / тросед или стандарден кревет.

Фамилијарна  соба. Две соби. Првата соба има 2 единечни кревети (во некои простории има тросед / тросед) и врата со двокреветна спална соба.

Мезонет Дуплекс. На пониско ниво – брачен кревет, на горното ниво – 2 единечни кревети (во некои простории – тросед / тросед или посебен кревет). 15-минутна масажа за гости над 18 години (еднаш за време на нивниот престој).

Добредојде пијалок. Дополнителен тип на кревет – софа / фотелја / кревет софа.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2022

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT & SPA 4*  УРАНОПОЛИС

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО

СМЕСТУВАЊЕ

01.05-20.05

30.09-31.10

21.05-30.06

09.09-29.09

01.07-04.08

26.08-08.09

05.08-25.08

Double Standard

46

57

66

78

Double Standard Sea View

49

61

68

82

Double Superior

51

67

74

89

Трето лице

80%

80%

80%

80%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Triple Superior

55

69

78

95

Трето лице

80%

80%

80%

80%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Family Room Garden View

67

81

92

104

Трето лице

70%

70%

70%

70%

Четврто лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Maisonette

72

87

98

109

Трето лице

70%

70%

70%

70%

Четврто лице

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99 г.

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99 г.

50%

50%

50%

50%

Single Room

69

93

106

129

Release period

3

7

7

14

Опис: целосно климатизиран,бар на плажа,арт шоп,ресторан,таверна,бар,пул бар,базен,детски базен,хидромасажа,мини маркет,тенис, кошарка,сеф,видео игри,анимација,мини клуб, таверна, бус, СПА центар,затворен базен

Соби: клима,телефон,ТВ,мини бар,балкон

Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место

Cancellation & No-Show Policy

For every cancellation or change of dates within the release period, the hotel has the right to charge an amount equal to two-night stay, per room in respect of our cancellation fees.

Should there be a no-show; the hotel has the right to require an amount equal to three-night stay, per room as no-show fees.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2021 20% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 31.01.2022 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 15% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 31.03.2022 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 01.05.2022 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

         ID 041

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure