Tour overview

S-APARTMENT се наоѓа во близина на вториот влез во Ханиоти, после бензинската Osipiadis Tariel. Прекрасната песочната плажа е оддалечена на околу на 250 м . Апартманот е реновиран во 2022 год, капацитетот на сместување е до 5 возрасни лица.  Опремен е со кујна, основни елементи и прибор за готвење и ручање, шпорет со рерна, голем фрижидер, ново купатило, голема поврзана тераса околу цел апартман,  wi-fi, клима.  (ТВ нема)
1/4+1 апартман -две спални соби (француски лежај + два единечни кревети ), + единечен кревет на спуштање во дневната
Гостите се сместуваат во исчистени соби, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.
Check in:   14:00h.

Check out: 09:00h.
GPS:  39.9984488,23.573658

Период Ноќ. 1/4 апартман 1/4+1 апартман Коментар
21.05-28.05.2023 7 139€ 139€ промо
28.05-04.06.2023 7 179€ 199€ промо
04.06-11.06.2023 7 259€ 289€
11.06-18.06.2023 7 319€ 369€
18.06-25.06.2023 7 349€ 399€
25.06-02.07.2023 7 389€ 469€
02.07-09.07.2023 7 459€ 509€
09.07-16.07.2023 7 489€ 549€
16.07-23.07.2023 7 569€ 609€
23.07-30.07.2023 7 569€ 609€
30.06-06.08.2023 7 569€ 609€
06.08-13.08.2023 7 569€ 609€
13.08-20.08.2023 7 569€ 609€
20.08-27.08.2023 7 499€ 559€
27.08-03.09.2023 7 429€ 469€
03.09-10.09.2023 7 349€ 389€
10.09-17.09.2023 7 179€ 199€ промо
17.09-24.09.2023 7 139€ 159€ промо
24.09-01.10.2023 7 119€ 139€ промо
НАПОМЕНИ: 

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи. Агенцијата не е одговорна за брзината на интернетот или јачината на сигналот поради технички проблеми.

Попусти и Доплати:

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Во цената е вклучено:
7 ноќевања за наем на соба

Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)
клима
Во цената не е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса: 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенцијата)

ПРЕВОЗ

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 45 €
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол)  04;30 45 €
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес 03;40 60 €
Граничен премин – (БП Шимов) 06;00 45 €
Неготино – (БП Неготино) 05;00 45 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори

За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.
Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација
Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

ID 046

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure