Tour overview

Полихроно е лоциран на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Опкружен со  медитеранска вегетација и долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Денес  во Полихроно живеат повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, ресторани, кафулиња, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како  пици и друга брза храна.

Вила Кристина се наоѓа 20 метри од главната градска плажа на веднаш до шеталиштето каде се наоѓаат продавници, ресторани, кафетерии… Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија, опремени со комплетна кујна, ТВ, клима, сопствен тоалет. Студијата се наоѓаат на приземје и први кат и пред секое студио има сопствен балкон.
Координати/локација: 40.017834, 23.528362

-10% до 15.05.2022 за мин. 50% уплата

ТЕРМИН НОЌИ 1/3 1/4
22.5.2022 7* ПРОМО 69 € 79 €
29.5.2022 7* ПРОМО 99 € 109 €
05.6.2022 7* 129 € 139 €
12.6.2022 7* 149 € 159 €
19.6.2022 7* 169 € 179 €
26.6.2022 7* 189 € 199 €
03.7.2022 7 339 € 349 €
10.7.2022 7 379 € 389 €
17.7.2022 7 399 € 409 €
24.7.2022 7 419 € 429 €
31.7.2022 7 419 € 429 €
07.8.2022 7 399 € 409 €
14.8.2022 7 379 € 389 €
21.8.2022 7 349 € 359 €
28.8.2022 7* 179 € 189 €
04.9.2022 7* 149 € 159 €
11.9.2022 7* 119 € 129 €
18.9.2022 7* ПРОМО 89 € 99 €
25.9.2022 7* ПРОМО 69 € 79 €

 

НАПОМЕНИ
 • Термините со * се однесуваат на цени по лице со вклучен превоз. Минимум уплата на две лица. Трето, четврто и петто лице доплаќаат само превоз 40€ по лице.
 • За сопствен превоз не се одбива од цената.
 • Се одобрува 10% попуст за рана уплата – до 15.05.2022 ( минимум 50% уплата).
 • Попустите за рана уплата не важат за промо пакетите.
 • Задолжителна доплата на туристичка такса во вилата од 0,5€ по соба на ден.
 • Клима и WIFI се вклучени во цената.
 • За спојување на два термина – 10% од вториот термин.
 • Не се комбинира со попустот за рана уплата и не важи за промо пакетите.
 • Во студио е дозволено сместување на лица според бројот на кревети, преку дозволени од број може да се смести максимум едно дете до неполни 5 год во легло со родителите.
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
 • Препорачуваме патничко осигурување.
ПРЕВОЗ

Цена за превоз на релација Скопје – Халкидики (секоја недела)

Повратен билет 40 евра

Поаѓање од МК

 • Скопје (Дрводекор) – 04:00 часот
 • Велес ( Бензиска пумпа Макоил) – 04:30 часот
 • Неготино (бензиска пумпа на автопат) – 05:00 часот
 • Граничен премин – 06:00 часот

Поаѓање од Грција

 • Пефкохори – 14:00 локално (13:00 мк време)
 • Ханиоти – 14:15 локално (13:15 мк време)
 • Полихроно – 14:30 локално (13:30 мк време)
 • Калитеа – 15:00 локално (14:00 мк време)

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се опредени доцнења, за кои однапред се извинуваме.

 

ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние кумуницираме преку фејзбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејзбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

НАШИОТ ФЕЈСБУК ПРОФИЛ
(Кликнете на сликата подолу, ќе Ве однесе на нашиот профил)

 

НАШИОТ ИНСТАГРАМ ПРОФИЛ

ID 021 

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure