Tour overview

Вила Клара се наоѓа на 80 метри од преубавата песочна плажа и на 200 метри од центарот на Ксамил. Најблиската плажа од вилата е Bell Vista. Сите соби се опремени со сопствено купатило, комплетно опремена кујна,клима вклучена во цената, Wi-Fi. Вилата располага со бесплатен паркинг.
КООРДИНАТИ: 39.76709468392941

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!

Термин Ноќевања 1/2 1/3
03.06.2023 7 159 179
10.06.2023 7 179 199
17.06.2023 7 209 229
24.06.2023 7 229 249
01.07.2023 7 289 309
08.07.2023 7 329 349
15.07.2023 7 349 369
22.07.2023 7 349 369
29.07.2023 7 349 369
05.08.2023 7 349 369
12.08.2023 7 349 369
19.08.2023 7 339 359
26.08.2023 7 289 309
02.09.2023 7 199 219
09.09.2023 7 189 209
16.09.2023 7 169 189
23.09.2023 7 149 169

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена
ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Автобуски превоз

НАПОМЕНИ:

– За резервација задолжителна е уплата од 30% од сумата и доплата на аранжманот зависно од времетраењето на попустот (информации во агенција)
– Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција.
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку граничен премин Ќафасан.

ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:

– Скопје (Дрводекор) – 50
– Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) – 60

– Штип (Нова Пошта – трансфер до Скопје) – 60€
– Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје) – 60

– Тетово (попатно) – 50

– Гостивар (попатно – Бунар Петрол) – 50

– Кичево (попатно – бензинска пумпа 
Power Petrol) – 50€
– Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) – 50
– Струга (кружен тек – кај Нептун) – 50

– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10
 од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10

– Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00
h, враќање од Ксамил секоја сабота во 14:00h

– Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ.

ID 039

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure