Tour overview

Вила Флора е одлично позиционирана на само 30м од плажа, во близина на првиот влез во Торони. Вилата е поставена на главната улица, која воедно минува и покрај самата плажа, во непосредна близина до сите потребни содржини на ова место. Вилата располага со двокреветни, трокреветни студија и апартмани распоредени на високо приземје, прв и втор кат. Секоја од собите е опремена со соодветен мебел, мини кујна, тоалет, ТВ, клима и тераса. Во склоп на самата вила на приземјето од куќата има ресторан таверна каде што гостите имаат полупанскионска услуга и да уживаат во вкусовите на традиционалната грчка кујна.. Вилата заради непосредната близина на прекрасната плажа во Торони и мирниот карактер на селото е одличен избор за релаксиран летен одмор.
Кординати: 39.989060, 23.898658

 

ТЕРМИНИ

 

НОЌИ

СТД 1/2 СТД 1/3 АПП 1/2+2
11.06.2023 7 199 239 289
18.06.2023 7 209 249 299
25.06.2023 7 229 259 309
02.07.2023 7 249 279 329
09.07.2023 7 259 289 339
16.07.2023 7 279 299 349
23.07.2023 7 289 309 359
30.07.2023 7 289 309 359
06.08.2023 7 289 309 359
13.08.2023 7 279 309 359
20.08.2023 7 269 299 349
27.08.2023 7 229 259 309
03.09.2023 7 209 249 299
10.09.2023 7 199 229 279

За едно дете 0-12г. -100% / За дете од 2-11,99 -100% / за 3 и 4 возрасен 12 + г. -40%

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените се дадени по лице за сместување во Студио или Апартман без превоз за 7 ноќи/8 дена со Појадок и Вечера.
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
* Сместување во Студио или Апартман за 7 ноќи со Појадок и Вечера
ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
* Превоз до избраниот објект во Грција.
* Задолжително патничко осигурување.
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….
* Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ.
НАПОМЕНИ: 
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);
– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
– Агенција го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување. 
– Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
– Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.
– Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
– Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
ID 025
ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure