Tour overview

Евија е најголем остров во Егејското море и втор по големина Грчки остров ( после Крит). Главниот град Халкида се наоѓа на средишниот дел на островот, поврзан е со
копното со мост, одалечен од Атина околу 90км. Островот е со должина од 180км, а ширина од 6 до 45км.
Пефки е едно од најпознатите и омилени места за одмор на северниот дел ос островот. Со своето скоро 4км долго шеталиште и плажа, зеленило и природни сенки, темно сината боја на морето е идеално место за оноие кои сакаат вистински да се одморат. Во Пефки може да купите штотуку уловена риба или морски плодови, квалитетно маслиново масло и маслинки. Вашиот одмор во Пефки збогатете го со некој излет: термалните бањи во Едипсос, Атина, крстарење до Скијатос, Вулканските острови (Lihadonisias)…
Вилите немаат сопствен паркинг. Може да паркирате во непосредна близина на објектите.
Секоја вила има интернет. Агенцијата не сноси одговорност за брзината на интернетот, слабиот сигнал  или технички проблеми и пречки кои може да се појават.

ВИЛА АКРОТИРИ
Покрај самото шеталиште во првиот ред куќи покрај море се наоѓа вила Акротири. На приземјето има кафе бар, а веднаш до вилата и супермаркет.

Вилата располага со двокреветни студија кои се на прв спрат, дел од собите се со поглед на море, а останатите кон дворот. Секое студио е со комплетно опремена кујна, тоалеи, тв, тераса и клима која е вклучена во цената.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз),
трето лице гратис сместување

СМЕНА ПЕРИОД 1/2+1 МОРЕ 1/2+1 ГРАДИНА
1 20.05-27.05 80 ПРОМО 70 ПРОМО
2 27.05-03.06 95 ПРОМО 85 ПРОМО
3 03.06-10.06 120 100
4 10.06-17.06 135 120
5 17.06-24.06 150 130
6 24.06-01.07 170 150
7 01.07-08.07 190 160
8 08.07-15.07 210 180
9 15.07-22.07 220 190
СМЕНА ПЕРИОД 1/2+1 МОРЕ 1/2+1 ГРАДИНА
10 22.07-29.07 220 205
11 29.07-05.08 220 205
12 05.08-12.08 220 205
13 12.08-19.08 220 205
14 19.08-26.08 210 190
15 26.08-02.09 200 180
16 02.09-09.09 180 160
17 09.09-16.09 170 150
18 16.09-23.09 130 110

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

НАПОМЕНИ:
 • Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 • сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот.
 • при промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 • за резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21 ден пред поаѓање.
 • патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали..
 • *Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.
  *Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
  *Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

 • – За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,
ПРЕВОЗ:

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 20 евра по лице.
Доплата за превоз и траект (за оние кои имаат гратис сместување)
65 евра за возрасни
45 евра за деца до 12 години
-Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
-Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
-Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2).

ID 051

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure