Tour overview

Вилата Клеа се наоѓа во Ксамил,  на 350 метри оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин од центарот на градчето. Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 сoби и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

КООРДИНАТИ: 39.764115, 19.999813

ВИЛА KLEA – КСАМИЛ
Термин 03.јун 10.јун 17.јун 24.јун 01.јул 08.јул 15.јул 22.јул 29.јул 05.авг
Ноќи 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
 1/2 119* 129* 189 219 249 279 289 289 289 289
 1/3 119* 129* 229 249 289 319 329 329 329 329
 1/4 119* 129* 269 289 329 349 359 359 359 359
ВИЛА KLEA – КСАМИЛ
Термин 12.авг 19.авг 26.авг 02.септ 09.септ 16.септ 23.септ
Ноќи 7 7 7 7 7 7 7
 1/2 279 259 229 199 159 129* 119*
 1/3 319 289 269 249 199 129* 119*
 1/4 349 329 309 289 259 129* 119*

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА, ОСВЕН ЦЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО (*) СЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:

– Скопје (Дрводекор) – 50
– Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) – 60

– Штип (Нова Пошта – трансфер до Скопје) – 60€
– Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје) – 60

– Тетово (попатно) – 50

– Гостивар (попатно – Бунар Петрол) – 50

– Кичево (попатно – бензинска пумпа 
Power Petrol) – 50€
– Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) – 50
– Струга (кружен тек – кај Нептун) – 50

– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10
 од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10

– Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00
h, враќање од Ксамил секоја сабота во 14:00h

– Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

ОПШТИ УСЛОВИ:

– Првите два термини (02.06 и 09.06) и последните два термнини (15.09 и 22.09) се пакет аранжмани по лице и вклучуваат 7 ноќевања со превоз
– На пакет аранжманите не следува попуст за рана уплата и попуст за две смени (7+7)
– За пакет аранжманите за деца од 02-11.99 год. следува 20% попуст за сместување во 1/3 (трокреветна) или 1/4 (четирикреветна) соба. 

– За резервација задолжителна е уплата од 30% од сумата и доплата на аранжманот зависно од времетраењето на попустот (информации во агенција)
– Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Цените означени со (*) се пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку граничен премин Ќафасан

  • За оваа понуда важат општите услови за патување СКТМ.       ID039
ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure