Tour overview

Локација: Хотел Тропикал е ресорт и се наоѓа на полуостровот Касандра, во местото Фурка, на околу 1,5 км од центарот на летувалиштето и на 1,1 км оддалеченост од морето. Од летувалиштето во Сивири е оддалечен на околу 4 км, додека пак од Касандра на околу 9 км. Од аеродромот во Солун е оддалечен 90 км. Се препорачува за сите оние кои сакаат мирен одмор и песочна плажа.

Содржина на хотелот: Хотелот се состои од главна зграда и приземни згради околу рецепцијата: лоби, главен ресторан, бар покрај базен, базен, чадори за сонцеи лежалки на базен, игралиште и анимации за деца, паркинг, комарници,бесплатен wi-fi (послаб сигнал), креветче за бебе (2 евра од ноќ, задолжителна најава во агенција). Дополнителниот кревет е метален, на расклопување и се доплаќа 10 евра од ноќ (задолжителна најава во агенција).

Содржина на собите: Поседува вкупно 48 сместувачки единици: стандардни соби, фамилијарни соби (две соби) за максимум 5 лица. Собите имаат поглед кон базен (двор и базен) и поглед позади базенот (кон дворот и паркингот). Сите тераси имаат гарнитура за седење. Во сите соби има постелнина и пешкири кои се менуваат на секои 5 дена, додека чистењето на собите е секојдневно.

*Соби за 2 лица – 6 сместувачки капацитети, 25м2, максимум за 2 лица:
Содржина: два поединечни кревети споени во француски лежај, тоалет со туш, клима, мини фрижидер, ТВ, бесплатен wi-fi (послаб сигнал), тераса.

*Соби за до 4 лица – 20 сместувачки капацитети, 25-27м2, максимум за 2-4 лица:
Содржина: три поединечни кревети, тоалет со туш, клима, мини фрижидер, ТВ, бесплатен wi-fi (послаб сигнал), тераса.

*Фамилијарни соби за 2-4 лица – 10 сместувачки капацитети, 30м2:
Содржина: четири поединечни кревети, тоалет со туш, клима, мини фрижидер, ТВ, бесплатен wi-fi (послаб сигнал), тераса.

*Фамилијарни соби за 2-5 лица – 12 сместувачки капацитети, 35м2:
Содржина: една спална соба и дневна соба, четири поединечни кревети, еден метален кревет како помошен лежај, тоалет со туш или када, клима, мини фрижидер, ТВ, бесплатен wi-fi (послаб сигнал), тераса.

Плажа: Песочна плажа оддалечена од хотелот на околу 1,1 км. Се наоѓа на западната страна на полуостровот којашто е позната по исклучително убавите плажи. За гостите на хотелот е обезбеден бесплатен shuttle bus превоз кој вози на секои 10 минути. На плажата се наоѓаат два бара (beach bars).

Хотелска услуга: Хотел Тропикал ја нуди услугата сè вклучено според политиката на хотелот. На гостите на располагање им е услугата All Inclusive во хотелот во период од 11:00 до 22:00 според следниот распоред:
Појадок на база шведска маса, во период од 07:30 до 10:00 (кафе, чај и сокови)
Ручек на база шведска маса, во период од 13:30 до 15:30 (пиво, сокови, локално црвено и бело вино)
Вечера на база шведска маса, во период од 19:30 до 21:30 (пиво, сокови, локално црвено и бело вино)
Барот покрај базен од 11:00 до 22:00
Snack од 16:00 до 17:00 (сладолед)
Локални пијалаци: пиво, сокови, црвено и бело вино, кафе, чај, узо.

Напомена: Хотелот има право на измена на концептот за All Inclusive без претходна најава за којашто организаторот на патувањето и аранжманот не сноси одговорност.

Локација / координати: 39.985356, 23.390936
 
(кликнете тука)

10% попуст за сите резервации до 01.05.2022.
30% за термините од 18/05 до 15/06.
Попустите важат за целосни уплати при резервација.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2022

TROPICAL 4* – FURKA             

ЦЕНИ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌ ВО ЕВРА, ALL INCLUSIVE

 

Период

18.05.2022 –
31.05.2022

01.06.2022 – 15.06.2022

16.06.2022 – 05.07.2022

06.07.2022 – 26.08.2022

 27.08.2022 – 08.09.2022

01.10.2022 –
10.10.2022

21.09.2022 – 30.09.2022

09.09.2022 – 20.09.2022

Минимален број на ноќи

5

5

5

5

5

Двокреветна соба

37,5

45

53,8

65

61

Трикреветна соба

39,5

47

56

67

63

Четирикреветна соба

41

47,5

57,5

68,8

64,5

Прво дете 0 – 12,99

0

0

0

0

0

Второ дете 0 – 6,99

0

0

0

0

0

Второ дете 7 – 12,99

-50%

-50%

-50%

-50%

-50%

Трето дете 0 – 12,99

-60%

-60%

-60%

-60%

-60%

Трето возрасно лице

-40%

-40%

-40%

-40%

-40%

Четврто возрасно лице

-40%

-40%

-40%

-40%

-40%

Еднокреветна соба

На барање

На барање

На барање

На барање

На барање

ЦЕНИ ПО СОБА, ALL INCLUSIVE

Фамилијарен бунгалов
(две лица)
Две деца до 12,99 год. ГРАТИС

130

156

190

220

218

 

 НАПОМЕНИ:

Максимален капацитет:

Двокреветна соба: 1 возрасно лице + 1 дете или 2 возрасни лица.

Трикреветна соба: 2 возрасни лица или 2 возрасни лица + 1 дете, 2 возрасни лица + 2 деца или 3 возрасни лица, 3 возрасни лица + 1 дете или 4 возрасни лица – ВАЖНО 4 лице има дополнителен кревет со доплата.

Четирикреветна соба: 2 возрасни лица или 2 возрасни лица + 1 дете, 2 возрасни лица + 2 деца или 2 возрасни лица + 3 деца или 3 возрасни лица, 3 возрасни лица + 1 дете или 3 возрасни лица + 2 деца или 4 возрасни лица или 4 возрасни лица + 1 дете – ВАЖНО 5 лице  има дополнителен кревет со доплата.

Фамилијарна соба (2 лица): 2 возрасни лица или 2 возрасни лица + 1 дете, 2 возрасни лица + 2 деца или 2 возрасни лица + 3 деца или 3 возрасни лица, 3 возрасни лица + 1 дете или 3 возрасни лица + 2 деца или 4 возрасни лица или 4 возрасни лица + 1 дете – ВАЖНО 5 лице  има дополнителен кревет со доплата.

Еднокреветна соба: на барање.

Деца до 2 години може да користат заеднички лежај.

-Бирање на кат, поглед или број на соба не е дозволено, освен ако во програмот не е поинаку наведено.
-За сите усни информации, кои се надвор од каталошкиот опис, агенцијата не сноси одговорност.

Сместувањето во собите е во 14:00 по ликално време или според политиката на хотелот.

Напуштањето на собите е во 09:00 по локално време или според политиката на хотелот.                                                                                                                                                                                                                                                    ID 049

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure