Tour overview

МЕСТОПОЛОЖБА: нов и еден од најлуксузните хотели на Копаоник.Се наоѓа спротивно од Белата Мечка односно на пешачката патека од Конакли кон хотел Гранд. Хотелот има 118 комфорни соби и претставува право освежување во нашата понуда . Категоризиран е со 4 ѕвезди и може да угости 400 гости во 97 луксузни соби и 21 апартман. Врвен конфор и ненаметлив луксуз преовладуваат во хотелот сместен на самата стаза во срцето на Копаоник. На скијачите дополнителен квалитет им овозможува апсолутната ski-in ski-out локација.

СОДРЖИНИ: лоби бар, а ла карт ресторан, пансионски ресторан, ресторан за скијачи, игротека, конференциски центар, фитнес центар, фризерски и козметички салон, гаража со 57 места за паркирање, остава за скии.

СМЕСТУВАЊЕ: 97 луксузни соби, 21 апартман.

DE LUXE SOBA: Супериор соба со површина од 32 m²,опремена со француско легло (димензии 180х200цм), софа и бања со подно греење. Местоположбата на овие соби им овозможува на гостите поглед кон врвот Панчич или на Конакли.

DE LUX SUITE: Де лукс апартманите се со површина од 55 m² и се состојат од пространа дневна соба во која се наоѓа софа и спална соба со француско легло (димензии 180х200цм).

CLUB SUITE: Клуб апартманите се со површина од 100 m² и се состојат од пространа дневна соба, две спални соби опремени со француски легла (димензии 180х200цм) и практична кујна.

SUPERIOR ROOM: Супериор собите се со површина од 32 m², опремени се со француско легло (димензии 180х200цм), софа и бања со подно греење. Местоположбата на овие соби им овозможува на гостите поглед кон врвот Панчич или на Конакли. Постои можност за конектирање на собите.

SPA CENTAR GORSKI & SPA: Хотелот располага со затворен и отворен базен, сауна, Вип финска сауна и парна бања, солена соба, ледена фонтана, борова сауна, сауна со сено и полско цвеќе, топли бањи, релакс зона, Vichy хоризонтален туш, Thermal Bed Paradise, салон за масажа . . .

УСЛУГА: шведска маса за појадок и вечера.

SKI OPENING KOPAONIK / GORSKI HOTEL & SPA 4*
ГРАТИС – СКИ КАРТА ЗА 09.12, 10.12 И 11.12.2021
Цените се дадени по лице за пакет од 3 ноќи

Тип на Соба

Услуга

Пакет 3 ноќи

1/1 Superior Room

HB

471€

1/2, 1/3 Superior Room

HB

285€

1/2 Superior Family Room

HB

312€

1/1 Deluxe Room

HB

492€

1/2, 1/3 Deluxe Room

HB

312€

1/2 Deluxe Family Room

HB

359€

ЦЕНИТЕ ДАДЕНИ ПО СОБА ЗА ПАКЕТ ОД 3 НОЌИ

Тип на Соба

Капацитет

Услуга

Пакет 3 ноќи

1-Bed Room Suites

2-4 лица

НВ

1.167€

2-Bed Room Suites

2-5 лица

НВ

2.109€

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Полупансион (појадок и вечера).
 • СКИ КАРТА за 09.12, 10.12 и 11.12.2021.
 • Ски Гардеробер.
 • Доцно одјавување од хотел до 16:00h доколку собата не е издадена.
 • Користење на Wellness & Spa центар: затворен базен, базен на отворено со поглед на ски стаза, сауна свет (класик, борова и финска сауна), солена соба, ледена фонтана, шок туш, тапидариум, фитнес Центар. . .
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни.
 • Деца 7-15 година 0,60€ по лице на ден.
 • Деца до 7 години ГРАТИС.
УСЛОВИ ЗА ДЕЦА И ВОЗРАСНИ:
 • Дете од 0-1,99 години ГРАТИС.
 • Дете 2-11,99 години доплата 36€ по лице на ден.
 • Услови за апартмани ГРАТИС сместување на 2 деца до 11,99 години.
УСЛОВИ ЗА ОТКАЗ И ПРОМЕНА НА ТЕРМИН НА РЕЗЕРВАЦИЈАТА
 • Услови за резервација:
 • За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
 •  Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62,00 Денари.
 • Откажување на резервација:
 •  30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
 •  80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
 •  100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
 •  Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.
 • Ковид политика:
 •  Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест);
 •  Затварање на граници; ID 005
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure