Tour overview

 

ОПИС:

Хотел Олимпиjада се наоѓа во Врахос, прв ред, лоциран на сама плажа. На своите гости им нуди мирен и релаксиран одмор. Мал хотел, одличен за оние кој сакаат да побегнат од градскиот метеж. Хотелските соби кои се на приземје имаат поглед кон градина, собите на прв кат имаат поглед кон море. На плажата пред Хотелот Олимпија, поставени се лежалки и чадори за гостите кои можат да ги користат бесплатно со секој нарачан пијалок од барот. Клима уредот е со доплата од 5 еур на ден кои се наплаќаат во Хотелот.

ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62,0 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

-15% ПОПУСТ ЗА СИТЕ НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 20.06.2021

ХОТЕЛ ОЛИМПИАДА – ВРАХОС
Датуми Ноќевања 1/2 приземје 1/3 преземје 1/2 поглед море 1/2+1 пог.море 1/3 пог. Море 1/4 пог. Море
22.06-29.06.2021 7BB 289 € 319 € 329 € 339 € 359 409
29.06-06.07.2021 7BB 339 € 389 € 399 € 409 € 429 499
06.07-13.07.2021 7BB 409 € 459 € 469 € 479 € 499 569
13.07-20.07.2021 7BB 499 € 549 € 559 € 569 € 589 659
20.07-27.07.2021 7BB 449 € 549 € 559 € 569 € 589 659
27.07-03.08.2021 7BB 449 € 549 € 559 € 569 € 589 659
03.08-10.08.2021 7BB 449 € 549 € 559 € 569 € 589 659
10.08-17.08.2021 7BB 449 € 549 € 559 € 569 € 589 659
17.08-24.08.2021 7BB 449 € 549 € 559 € 569 € 589 659
24.08-31.08.2021 7BB 469 € 509 € 519 € 529 € 549 609
31.08-07.09.2021 7BB 429 € 449 € 469 € 479 € 499 549
07.09-14.09.2021 7BB 339 € 379 € 389 € 399 € 419 € 449 €
14.09-21.09.2021 7BB 229 € 259 € 269 € 279 € 299 € 369 €
21.09-28.09.2021 7BB 159 € 199 € 209 € 219 € 239 € 249 €

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

СМЕСТУВАЊЕ:

Секоја од собите е опремена со мини фрижидер, клима, тв, балкон и сопствен тоалет.
1/2 Соба на приземје, поглед кон градина – капацитет за сместување на две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)
1/2 Соба на прв спрат, поглед кон море -капацитет за сместување на две возрасни лица и едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)
1/2+1 Соба на први спрат, поглед кон море – капацитет за сместување на 2 возрасни лица + 1во дете на возраст до 11,99 год, спие на софа (канапе) + 2ро дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)
1/3 Соба на приземје со поглед кон градина – капацитет за сместување на 3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)
1/3 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на 3 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (на легло со родители)
1/4 Соба на прв спрат со поглед море – капацитет за сместување на 4 возрасни лица + едно дете на возраст до 4,99год – бесплатно (дели легло со родители).

НАПОМЕНА:

За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
Попустите не може да се комбинираат,
Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “БАЛКАН ЕКСПРЕС“ СКОПЈЕ.

ПРЕВОЗ:

Скопје (Дрводекор) – 50€ по лице
Куманово (БП Макпетрол) – 50еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -60€ по лице
Кочани – Трансфер до Велес -60€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -50€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:
Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-50€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -50€
Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -55€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -60€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -55€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната

Време на поаѓање за Врахос:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Транфвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

ID 018 

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453 – 555, 078/280 – 004
Download pdf brochure