Tour overview

МЕСТОПОЛОЖБА: Вистински рај за скијашите и сноубордистите, бидејќи е оддалечен само 200 метри од почетната станица на гондолата во Банско и во непосредна близина (300 метри) на главните градски места за забава и атракции. На рецепцијата може да се купат лифт карти за ски зоната на Банско.

СМЕСТУВАЊЕ: хотелот располага со 120 двокреветни соби и апартмани.

  • ДВОКРЕВЕТНИ СОБИ: Опремени се со два единечни или еден брачен кревет, централно греење, сателитска телевизија, мини-бар, телефон, Wi-Fi бесплатно, бања со туш кабина, фен за коса,балкон, тепих, чистење секој ден, промена на постелнина 2 пати неделно, пешкири 2 пати неделно.
  • АПАРТМАНИ: Располагаат со дневна и една/две спални соби одделени со врата.

СОДРЖИНИ: лоби бар, ресторан, таверна, рецепција 24 часа, сеф, ски-остава, надворешен паркинг и затоплена гаража , конференциска сала, Wi-Fi интернет, шатл превоз до гондолата, детски клуб за деца от 4 до 12 години, билијард, пинг понг, собна услуга, перална, хемиско чистење.

СПА ЦЕНТАР: внатрешен пловен базен, фитнес центар, сауна, масажа, парна бања, џакузи, салон за масажи и козметички третмани.

БЕСПЛАТНО КОРИСТЕЊЕ: базен, парна бања, сауна, џакузи, бесплатен инернет во лоби барот, трансфер до гондолата, отворен паркинг (ограничени места), ски-остава,детски клуб.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2021/2022
MPM HOTEL GUINNESS 4* BANSKO                                  
СМЕСТУВАЊЕ 01.12.21 18.12.21 25.12.21 28.12.21 03.1.22
17.12.21 24.12.21 27.12.21 02.1.22 09.1.22
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
STUDIO
SINGLE ROOM 85 90 115 150 115
STUDIO 2 ADULTS 92 102 116 151 116
STUDIO 2 ADULTS+EXTRA BED 129 143 162 212 162
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 86 91 116 151 116
ST2AD 1+1 CHD (2-11,99) 83 92 104 136 104
ST2AD 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 84 93 105 137 105
ST2AD 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 99 108 120 152 120
ST2AD 2+1 CHD (2-11,99) 108 118 131 167 131
ST2AD 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 109 119 132 168 132
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 172 202 216 293 216
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 207 243 259 352 259
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 242 284 302 411 302
APT4 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99)
172
202
216
293
216
APT4 2+3 CHD (0-1,99) (2-11,99) (2-11,99) 173 203 217 294 217
APT4 3+1 CHD (2-11,99) 172 202 216 293 216
APT4 3+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 173 203 217 294 217
APT4 3+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 188 207 231 309 231
APT4 4+1 CHD (2-11,99) 188 207 231 309 231
APT4 4+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 189 208 232 310 232
APT4 4+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 203 233 247 324 247
APT4 5+1 CHD (2-11,99) 223 258 274 368 274
APT4 5+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 224 259 275 369 275
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD 100 110 123 162 123
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 140 154 173 227 173
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL] 180 198 222 292 222
APT2 1+1 CHD (2-11,99) 90 99 111 146 111
APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 91 100 112 147 112
APT2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 106 115 127 162 127
APT2 2+1 CHD (2-11,99) 116 126 139 178 139
APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 117 127 140 179 140
APT2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 131 141 155 193 155
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 3 дена Под 7 дена Под 14 дена 100% Под 28 дена 100% Под 14 дена 100%
1 ноќ 1 ноќ
No Show 2 ноќи 2 ноќи 100% 100% 100%
Минимум престој 1 3 3 4 3
Доплата за Новогодишна Вечера 80 ЕУР за возрасни и 40 ЕУР за деца од 2-11.99 год.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 20.10.2021 10% ПОПУСТ
7=6,14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 23.12.2021 И ОД 10.03 ДО 10.04.2022
ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ
MPM HOTEL GUINNESS 4* BANSKO                                  
СМЕСТУВАЊЕ 10.1.22 17.1.22 12.2.22 19.2.22 26.2.22
16.1.22 11.2.22 18.2.22 25.2.22 10.4.22
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
STUDIO
SINGLE ROOM 85 90 115 90 85
STUDIO 2 ADULTS 92 102 116 102 92
STUDIO 2 ADULTS+EXTRA BED 129 143 162 143 129
SGL 1+1 CHD (0-1,99) 86 91 116 91 86
ST2AD 1+1 CHD (2-11,99) 83 92 104 92 83
ST2AD 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 84 93 105 93 84
ST2AD 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 99 108 120 108 99
ST2AD 2+1 CHD (2-11,99) 108 118 131 118 108
ST2AD 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 109 119 132 119 109
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 172 202 216 202 172
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 207 243 259 243 207
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 242 284 302 284 242
APT4 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 172 202 216 202 172
APT4 2+3 CHD (0-1,99) (2-11,99) (2-11,99) 173 203 217 203 173
APT4 3+1 CHD (2-11,99) 172 202 216 202 172
APT4 3+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 173 203 217 203 173
APT4 3+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 188 218 231 218 188
APT4 4+1 CHD (2-11,99) 188 218 231 218 188
APT4 4+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 189 219 232 219 189
APT4 4+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 203 233 247 233 203
APT4 5+1 CHD (2-11,99) 223 258 274 258 223
APT4 5+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 224 259 275 259 224
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2AD 100 110 123 110 100
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 140 154 173 154 140
APARTMENT 2AD+EXTRA BED [2. ADL] 180 198 222 198 180
APT2 1+1 CHD (2-11,99) 90 99 111 99 90
APT2 1+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 91 100 112 100 91
APT2 1+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 106 115 127 115 106
APT2 2+1 CHD (2-11,99) 116 126 139 126 116
APT2 2+2 CHD (0-1,99) (2-11,99) 117 127 140 127 117
APT2 2+2 CHD (2-11,99) (2-11,99) 131 141 155 141 131
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 3 дена Под 7 дена Под 14 дена 100% Под 7 дена Под 3 дена
1 ноќ 1 ноќ 1 ноќ 1 ноќ
No Show 2 ноќи 2 ноќи 100% 2 ноќи 2 ноќи
Минимум престој 1 3 3 3 1
Доплата за Новогодишна Вечера 80 ЕУР за возрасни и 40 ЕУР за деца од 2-11.99 год.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 20.10.2021 10% ПОПУСТ
7=6,14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 23.12.2021 И ОД 10.03 ДО 10.04.2022
ПОПУСТИТЕ СЕ КОМБИНИРААТ

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
  • 1 ноќевање по соба / апартман со појадок и вечера.
  • Затворен базен, сауна, шок базен, парна бања,зона за релаксација.
  • Ски гардероба
  • Интернет

ID005

ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure