Tour overview

Вила ЛИДИЈА се наоѓа на само 30 м. од песочната плажа во Неа Потидеа. Опкружена е со прекрасен двор и цветна градина. Располага со 1/3 апартмани и 1/5 дуплекси на првиот и вториот кат. Во сите апартмани и дуплекси спалните соби се физички одделени од кујната. Сите соби се со комплетно опремени кујни, сопствени бањи, ТВ, клима уред чие користење е вклучено во цената, WI-FI, балкони со поглед на градина. Агенцијата не презема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

Координати/локација: 40.191076, 23.337216

ТЕРМИН НОЌИ 1/3 АПП 1/4 АПП дуплекс 1/5 АПП дуплекс
28.5.2022 7* ПРОМО 149  199  219 
04.6.2022 7* 209 € 279 € 299 €
11.6.2022 7* 239 € 309 € 329 €
18.6.2022 7* 269 € 339 € 359 €
25.6.2022 7* 299 € 379 € 399 €
02.7.2022 7 349 € 419 € 439 €
09.7.2022 7 379 € 449 € 469 €
16.7.2022 7 409 € 479 € 499 €
23.7.2022 7 409 € 479 € 499 €
30.7.2022 7 409 € 479 € 499 €
06.8.2022 7 409 € 479 € 499 €
13.8.2022 7 409 € 479 € 499 €
20.8.2022 7 369 € 439 € 459 €
27.8.2022 7* 309 € 379 € 399 €
03.9.2022 7* 249 € 319 € 339 €
10.9.2022 7* 199 € 269 € 289 €
17.9.2022 7* 139 € 209 € 229 €

 

НАПОМЕНИ

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 и 9 НОЌИ, превозот се доплаќа.

 • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на АПП  е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во АПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.
ПРЕВОЗ
Повратен билет 40 евра.

Деца од 02-12 год. 30 евра повратен / 25 евра еден правец.

Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште).

Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

 

ЗА НАШИТЕ ПАТНИЦИ ШТО НЕ СЕ ОД СКОПЈЕ:

Сакате да патувате со нас, а ве загрижува фактот дека нашата агенција се наоѓа во Скопје. Нема никаков проблем околу тоа. Како што работевме досега, така продолжуваме и понатаму. Со патниците коишто не живеат или не се наоѓаат во Скопје ние кумуницираме преку фејзбук месенџерот, вајбер или инстаграм. Вашите пасоши коишто ни се потребни за склучување на договорот ни ги праќате во директна порака на фејзбук со еден клик ОВДЕ, а ние во истата порака ви го испраќаме потпишан и скениран договорот и ваучерот. Што се однесува до упатата? Истата можете да ја извршите во најблиската пошта или банка на следнава жиро сметка: (ЕВРОТО СЕ ПРЕСМЕТУВА ПО 62 ДЕНАРИ).

НАЈДОБРОНАМЕРЕН СОВЕТ:

НАПОМЕНА: Не чекајте го послединот ден за да го искористите попустот за рана резервација бидејќи истиот може да се прекине и порано поради распродажба на капацитетите и тоа токму за периодот кој што Вас Ве интересира.

НАШИОТ ФЕЈСБУК ПРОФИЛ
(Кликнете на сликата подолу, ќе Ве однесе на нашиот профил)

 

НАШИОТ ИНСТАГРАМ ПРОФИЛ

ID 036 

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure