Tour overview

МЕСТОПОЛОЖБА:  Комплексот Камелија се наоѓа во Пампорово на надморска височина од 1.650 метри, покрај скијачката патека бр.7, со директен пристап до ски патеки.

СМЕСТУВАЊЕ: Студиата имаат модерен мебел со ТВ, бања, студиата немаат балкон и камин и се наоѓаат на приземје. Апартманите имаат модерен мебел, комплетно опремена кујна со фрижидер, микробранова, решо, електричен бокал, кафемат, тостер, камин, ТВ со рамен екран, бања, балкон.

СОДРЖИНИ: 2 ресторани, бар, затворен базен, фитнес центар, парна бања, финска сауна, мултифункционално спортско игралиште, паркинг, WI-FI.

УСЛУГИ: ноќевање со појадок.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2021/2022
KAMELIA COMPLEX APART HOTEL 4* -ПАМПОРОВО
СМЕСТУВАЊЕ 01.12-18.12 19.12-27.12 28.12-01.01
06.03-15.04
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 65 94 136
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 91 131 190
APT2 1+1 CHD (6-11,99) 65 94 136
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 66 95 137
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 78 113 163
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 66 95 137
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 78 113 163
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 79 114 164
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 92 132 191
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 107 156 236
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 128 187 283
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 108 157 237
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 118 172 260
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 119 173 261
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 129 188 284
Ноќевање со појадок 7 7 7
Деца од 6-11.99 гдо. 5 5 5
Полупансион 14 14 14
Деца од 6-11.99 год. 8 8 8
Такса Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 30 дена 100%
No Show 100% 100% 100%
Минимум престој 1 1 5
KAMELIA COMPLEX APART HOTEL 4* -ПАМПОРОВО
СМЕСТУВАЊЕ 02.01-08.01 09.01-20.01 21.01-05.03
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 94 76 94
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 131 106 131
APT2 1+1 CHD (6-11,99) 94 76 94
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 95 77 95
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 113 92 113
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 95 77 95
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 113 92 113
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 114 93 114
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 132 107 132
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 156 120 156
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 187 144 170
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 157 121 157
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 172 133 172
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 173 134 173
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 188 145 171
Ноќевање со појадок 7 7 7
Деца од 6-11.99 гдо. 5 5 5
Полупансион 14 14 14
Деца од 6-11.99 год. 8 8 8
Такса Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50%
No Show 100% 100% 100%
Минимум престој 1 1 1
Доплата за Новогодишна Вечера 95 ЕУР за возрасни и 50 ЕУР за деца од 3 до 11.99 години
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 27.12.2021 И ОД 02.01 ДО 15.04.2022
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
  • Бесплатно користење на затворен базен,фитнес, зона за релаксација,интернет,вечерна детска анимација.
ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure