Tour overview

МЕСТОПОЛОЖБА: Хотел Путник се наоѓа во Сончевата долина, на 1650 мнв. Првиот дел од хотелот е отворен уште во 1958 година и е еден од првите угостителски објекти на Копаоник. Новиот дел од хотелот е отворен во 1985 година и се спои со стариот дел. Од планинскиот туристички центар и ски-лифтите е на само 15 минути пешачење.

Hotel Putnik 4*- Копаоник
Период 08.10.2022 – 11.10.2022

2 деца до 12,99 години ГРАТИС

4 дена / 3 ноќи 120€ по лице пакет

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Појадок и Вечера
 • Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
 • Фитнес Центар
 • Детско Катче
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 •  Користење на Хамам
 • Game Room за деца
 • Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
 • Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)
ПОЛИТИКА ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:
 • Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
 • Рокови за откажување на резервација:
 • До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
 • 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

 ID 005

ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/453-555, 078/280-004
Download pdf brochure