Tour overview

Апартхотелот Небеска Столица 1 се наоѓа на самата ски стаза „Pajino-Preslo“ (Машинац), во непосредна близина на хотелот Гранд. Објектот има 35 апартмани со различна структура за престој  2–6 лица.
Секој апартман има CATV, телефон, кујна која е опремена со фрижидер, решо со две рингли, комплетни садови. Купатилата се опремени со туш кабина и фен. 
Дополнителни содржини:  во склоп на објектот се наоѓа ресторан “L`ami”, поделен во три амбиентални целини – сали, секоја со камин. Покрај услугите на пансион, ресторанот нуди и A’la carte понуда. Бесплатен Wi-Fi во целиот објект.  

Апартхотелот Небеска Столица 1 се наоѓаат на самата стаза и до нив не е можно да се пристапи со возило. За превоз на багажот од паркингот до избраниот објект се грижи службата на хотелот. 

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2021/2022
APARTHOTEL NEBESKE STOLICE1 – КОПАОНИК
Смена / 7 ноќи

Нед / Нед

Мах лица 19.12

26.12

26.12

02.01

02.01

23.01

23.01

30.01

30.01

06.02

06.02

13.02

13.02

20.02

20.02

06.03

06.03

13.03

2+0 Студио 2 350 450 480 Sold
Out
390 410 480 410 390
1+1 Студио 3 440 540 570 Sold
Out
470 500 570 500 470
2+1 Студио 4 550 680 740 Sold
Out
590 615 740 615 590
3+1 Апартман 5 625 780 845 Sold
Out
670 700 845 700 670
4+1 Апартман 6 710 870 950 Sold
Out
755 790 950 790 755
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 •  Наем на студио / апартман за 7 ноќи.
 •  Користење на ски гардеробер.
 •  Wi-Fi.
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни.
 • Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден.
 • Деца до 7 години ГРАТИС (плаќање на рецепција).
 • Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден ( се наплаќа на рецепција).
НАПОМЕНА:
 • Помал престој од 7 ноќи исклучиво на барање со доплата од +25% (минимален престој 3 ноќи)
 •  Цените се дадени во ЕУР, плаќање се врши исклучиво во денари по курс 1€=62 Денари
 •  Можност за доплата на Полупансион (појадок и вечера) 17€ по лице на ден, деца до 9,99 години имат 50% попуст
 • Hotel Nebeska Stolica 1 се наоѓа во самиот ски центар (помеѓу 2 ски стази) нема можност да се пристигне со автомобил. Превоз на куфери се врши со моторни санки од страна на хотелот.Начин на плаќање:
 •  При резервација е потребно 50% од вкупната сума на аранжманот, доплата се врши на 21 ден пред почетокот на аранжманот.
ПОЛИТИКА ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:
 • Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометов има расположливост на места
 • Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
 • 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред почетокот на аранжманот
 • 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот
 • 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
 • 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
 • Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
 • Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.
ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/453-555, 078/280-004
Download pdf brochure