Tour overview

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2022/2023
HOTEL MOUNTAIN RESORT & SPA 5 * ЗЛАТИБОР

2 деца до 11,99 години ГРАТИС

Цените се дадени за 2 лица на ден за Standart, Superior I Junior Suite
Цените се дадени за 3 лица на ден за Family Room и Family Suite

Период

Мин.ноќи

Standart Room

Superior Room

Family Room

Junior Suite

Family Suite

23.12-24.12.22

2

263

291

362

351

494

25.12-28.12.22

1

230

263

318

307

439

29.12-02.01.23

3

318

362

428

417

582

03.01-12.01.23

3

230

263

318

307

439

13.01-14.01.23

2

263

291

362

351

494

15.01-10.02.23

3

209

239

289

279

399

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Полупансион (појадок и вечера)
 • Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар на преко 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш….
 •  Неограничено користење на фитнес центар со мулти функционални сали..
 • Wi-Fi
 • Детско катче
 • Baby Cot (задолжителна резервација)
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција).
 • Подземна гаража 10€ по кола на ден.
УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
 • 2 деца до 11,99 години во придружва на 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
 • Во Standart Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 7 години (дели легло со родители)
 • Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
 • Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
 • Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
 • Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица
НАПОМЕНИ:
 • Single Room може да се користи Standart / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;
 •  3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
 • 2 деца до 11,99 години ГРАТИС;

Доплати на лице место (не се задолжителни):
– Куглана,Биљард, ВИП СПА центар…

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 01.11.2022

 • Сите резервации можат да се откажат без пенали до 60 дена пред Chek In;
 • За резервации откажани во период 59-31 ден пред Chek In се наплаќа 1 ноќевање;
 • За резервации откажати од 30-0 дена пред Chek In се наплаќа полн износ од резервација;
 • Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.
УСЛОВИ ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:

Политика за откажување за резервации напаравени без попусти и промоции:

 • 1 ноќ од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 21 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
 • 100% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
 •  Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.  ID005
ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure