Tour overview

МЕСТОПЛОЖБА: Апартхотел Кралеви Чардаци е опкружен со природата и нуди модерен велнес и спа центар, ресторан кој служи традиционална српска, како и интернационална кујна, како и модерни соби и апартмани. Сместени се во викенд-населбата на Националниот парк Копаоник, на главниот пат, на 2,5 км од првата жичара и 5 км од центарот на Копаоник.

Опис на сместувачки капацитети:

Двокреветна 1/2 соба: бања (туш, фен, бањарки) француски лежај или две одвоени легла, кабловска телевизија и LCD телевизор, телефон, мини бар, кетал за вода, сеф, WI-FI.

Трокреветна Супериор Соба 1/2+1: бања (туш, фен, бањарки) француски лежај, дополнително легло на развлекување, кабловска телевизија и LCD TV, телефон, мини бар, кетал за вода, сеф, WI-FI.

Aпартман за 4 лица 1/2+2: бања (туш, фен, бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со француски лежај, кабловска телевизија и 2 LCD TV, телефон, сеф, мини бар, кетал за вода WI-FI.

Aпартман за 5 лица 1/2+3: бања (туш, фен, бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло, кабловска телевизија и 2 LCD TV, телефон, сеф, мини бар, кетал за вода, WI-FI.

Апартман со камин за 6 лица 1/2+4: бања (туш, фен, бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла, кабловска телевизија со LCD TV, телефон, сеф и WI-FI.

СОДРЖИНИ: Овој модерен комплекс содржи Спа & Велнес центар, ала карт ресторан, паб, лоби бар, пансион, ресторан, бар на базен, конференциски сали со аудио и видео опрема, игротека за деца, Wi-Fi интернет, можност за изнајмување лаптоп, ски соба и ски услуга на 30м од патеката Мало eзеро, отворен паркинг (ограничен капацитет).
ВЕЛНЕС & СПА ОБЈЕКТИ: Спа & Велнес центарот на Кралеви Чардак опфаќа 1500м2 и ги нуди следниве содржини: надворешни и затворени базени, џакузи, финска и био сауна, арома – парна (турска) бања, амам, базен Кнејп, просторија за солена вода, пливачка капсула за спа и голем избор на масажи. Омилен дел од центарот е Детскиот спа центар со базени и слајдови.

11-ТИ ОКТОМВРИ

H.KRALJEVI CARDACI SPA 4*- КОПАОНИК

ПЕРИОД 08.10 – 11.10.2021

2 ДЕЦА ДО 11,99 ГОДИНИ ГРАТИС

3 ДЕНА / 2 НОЌИ 90€ ПО ЛИЦЕ ПАКЕТ

4 ДЕНА / 3 НОЌИ 135€ ПО ЛИЦЕ ПАКЕТ

Во цената е вклучено:
 • Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
 • Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
 • Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи
 • Отворен базени со димензии 10x5m (длабочина 1,5m) и 15x7m (длабочина 1,2m)
 • Финска Сауна
 • Био Сауна (руска бања)
 • Арома Бања (турска бања)
 • Хамам
 • Солено-ледена соба
 • Kneipp базен
 • Тапидариум
 • Неогреаничено користење на Фитнес Центар
 • Неограничено користење на сали за Пинг-Понг
 • Baby Cot
 • Детско катче во присуство на родител
 • Wi-Fi низ цел хотел
 • Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена: Аква Паркот нема да биде во фукција за наведениот период!

Услови за деца:
– 2 деца до 11,99 години ГРАТИС; (во присуство на две возрасни лица)
– Деца 12-14,99 години имаат 50% попуст на цена од пакетот;

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):

-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС

-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости. ID005

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure