Tour overview

 ОПИС:

Зелена површина, одлична услуга, разновидни луксузни соби, тишина и засенчени градини, добра кујна, персонал кој зборува руски, прекрасен мебел, ресторани и барови, продавници, СПА, спорт и забава. Главната зграда нуди поглед на крајбрежните села и малите острови расфрлани преку Јонското Море. Бунгалови се наоѓаат во градини со маслинови дрвја и тропска вегетација.
GPS: 39°39’57.6″N 19°51’21.2″E

 ЦЕНА И РАСПОЛОЖЛИВОСТ НА КАПАЦИТЕТИТЕ:

За да ја видите цената и расположливоста
кликнете тука:

 ЗА ПОТВРДА НА РЕЗЕРВАЦИЈА ЈАВЕТЕ СЕ НА: 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004

 

 ОБЈЕКТИ:

Бања
Услуга за докторски плаќања
на повик 24/7
Услуга во соба Услуга што се плаќа
Продавница
златарница, мини маркет
Сауна
Теретана
Паркинг
Конференциски објекти
капацитет за седење до 210 лица.
Базен со морска вода
Wi-Fi интернет на јавни места Бесплатно
Трансфер бесплатно
Прием 24 часа
Приватен базен во собите
Масажа се плаќа
Плажа со песок и камче
Лежалки бесплатно
Чадори за на плажа бесплатно
Пешкири за на плажа бесплатно
Кабини бесплатно
Детски клуб
Детско мени
Бејбиситерка се плаќа
Удобности за новороденчиња
Програми за деца
Анимација на дете
Бебе креветче Бесплатно
Клуб за тинејџери
Главна лента
Бар-бар
во екот на сезоната
Бар со базен
Ресторан a la carte
Главен ресторан
Ресторан
Бар
Кану
Возење велосипед
Велосипеди Се плаќа услуга
Изнајмување на планински велосипеди (на рецепција)
Гимнастика во вода Бесплатно
Услуга што се плаќа за нуркање
Училиште за нуркање ПАДИ
Тенис на маса Бесплатно
Одбојка на плажа Бесплатно
Изнајмување чамци
Јавање се плаќа услуга
на 7 км
Аеробик Бесплатно
Спортови на вода Се плаќа услуга
Голф
Услуга за плаќање тенис
Безбедно бесплатно
Балкон / Тераса
Климатизација
Мини бар Услуга што се плаќа
на барање
Греење
Сателитска телевизија
Телефон
Фен
Сет за бања
Бања
мини фрижидер
Сет за кафе / чај
телевизија
Бањарки и влечки
Приватен базен
во некои типови простории
Wi-Fi интернет Бесплатно
Чистење, промена на крпи, промена на постелнина
Дневна услуга за чистење, промена на постелнина, екосистем.
Услуга за повик за будење
Руски канали
дополнителни информации
Персонал кој зборува руски јазик
на рецепција
Крајбрежје
1 спална соба
2 спални
Кредитни картички
Visa, MasterCard, Eurocard, Amex, Diners.
Не е дозволено миленичиња
Нема установи за лица со посебни потреби
Оддалеченост од плажа 100 м.

 СМЕСТУВАЊЕ:

Вкупно 225 соби: Еднокреветни простории LV и двокреветни соби за гости LV (~ 28 кв.м.), двокреветни соби за гости Панорамски SV (~ 28 кв.м.), двоен супериорен панорамски SV (~ 28 кв.м.), двоен гостин Соби ССВ (~ 28 кв.м.), Семејни простории МВ (~ 35 кв.м.), Двоен бунгалови ССВ (~ 25 кв.м.), Двојни супериорни бунгалови СВ (~ 25 кв.м.), Соби за гости Скај Luxury SV (~ 28 кв.м).
Позната класа – Помлади апартмани Познат класа / МБ (~ 33 кв.м.), Апартмани Делукс позната класа / FSV (~ 41 кв.м.), Познати класа / SV (јуни ung 38 кв.м.), јуниорски апартмани, апартмани Бунгалов Делукс позната класа / SSV (45 кв.м.), Познат класа на апартмани / FSV (~ 74 кв.м.), Вила романтична славна класа / Приватен базен / Градина / 1-ви ред (~ 70 кв.м.) , Вила Сон Познат час по спална соба / Приватен базен / 1 ред (~ 70 кв.м.), Познат клас Палацина / 2 приватни базени / 1 ред (140 кв.м.).
Во собите: климатизација / греење, сеф (бесплатно), сателитска ТВ (руски канал), телефон, бесплатен Wi-Fi Интернет, када, фен, мини фрижидер, мини-бар (полнење, на барање), бањарки и влечки, комплет за правење кафе / чај, балкон / тераса. Дневна услуга за чистење, промена на постелнина, екосистем вклучен.
Единствена соба LV и двокреветна соба за гости LV (~ 28 кв.м.) Елегантните соби се наоѓаат во главната зграда. Двоен кревет и единечен кревет.
Двокреветни соби за гости Панорамски СВ (~ 28 кв.м.) Главната зграда, поглед на море, Двоен кревет и единечен кревет; Бања: када, двојни мијалници.
Соби за гости Sky Luxury SV (~ 28 кв.м.) Главна зграда, последен кат, панорамски поглед на море, отворен план, брачен кревет и единечен кревет, бања со двоен мијалник и када.
Двоен супериорен панорамски SV (~ 28 кв.м.) Главната зграда, поглед на море, сместена на горните катови. Елегантни соби со неверојатен поглед на брегот на Крф и егзотичните градини. Двоен кревет и единечен кревет; Бања: када, двојни мијалници и стаклен wallид што ја одделува бањата од спалната соба.
Двокреветни соби за гости SSV (~ 28 кв.м.) Главна зграда, елегантен стил, брачен кревет и единечен кревет.
Семејна соба МВ (~ 35 кв.м.) Главна зграда, простран балкон, отворен план, 2 места за спиење одделени со лизгачки панел, двоен кревет и 2 единечни кревети, бања со када и двоен мијалник.
Двојни бунгалови SSV (~ 25 кв.м.) Уникатни бунгалови во медитеранските градини веднаш до главната зграда на хотелот. На долниот кат – со тераса, на горниот кат – со балкон. Двоен кревет, единечен кревет, бања со када.
Двокреветни супериорни бунгалови СВ (~ 25 кв.м.) Собите се наоѓаат во комплекс од двокатни бунгалови опкружени со егзотични градини. Двоен кревет, единечен кревет, бања со двоен мијалник и када.
Junior Suite MB / позната класа (~ 33 кв.м.) Приватна локација во главната зграда, панорамски поглед на море, горните катови. Наменето специјално за младенците. Романтичен двоен кревет; тросед, бања со отворен план, када за двајца.
Suite Deluxe / Famous Class / FSV (~ 41 кв.м.) Приватна локација во главната зграда, фронтален поглед кон морето, горните катови. Дневна соба и спална соба, брачен кревет и единечен кревет, луксузно купатило. Лизгачки врати ја одделуваат дневната соба од спалната соба. Свилени постелнини, рачно изработени постелнини.
Бунгалов за јуниорски апартмани / позната класа / SV (~ 38 кв.м.) Се наоѓа во областа на градината, со поглед на море, приземје. Отворен план, романтична двојна спална соба и 2 единечни кревети, пространа бања со двоен мијалник и када.
Апартман бунгалов лукс / позната класа / SSV (~ 45 кв.м.) Сместен во двокатни бунгалови во градината; Приземје. 2 соби; спална соба и дневна соба, двоен кревет во големина и 2 софа кревети, пространа бања со двоен мијалник и када.
Suite Palace / Famous Class / FSV (~ 74 кв.м.) Приватна локација во главната зграда, фронтален поглед кон морето, горните катови. Оаза на удобност и спокој. Крал двоен кревет, брачен кревет со покривка, дополнителен единечен кревет, 2 бањи (и двете со када.
Формирано со комбинирање на Junior Suite фронтален поглед на морето и луксузен апартман на фронталниот поглед на морето.
Романтична / Позната класа / Приватен базен / Градина / 1 ред (R 70 кв.м.) На плажа, градина / тераса (0 270-290 кв.м.), приватен базен (~ 40 кв.м.). Лоцирани покрај плажата, со поглед на затскриен залив, пространи вили за меден месец ја комбинираат убавината на рустикалната архитектура со удобноста. Отворен план, спална соба со станбена површина, кревет со четири постери со големина, единечен кревет; бања со посебен туш и двоен мијалник, голем плакар, засенчена тераса, отворено јадење.
Вила Сон Една спална соба / Позната класа / Приватен базен / 1 ред (~ 70 кв.м.) На линија на плажа, со поглед на море, градина / тераса (180-220 кв.м.), приватен базен (~ 32 кв.) .м). Исклучителна вила со поглед кон заливот, луксузен ентериер, дневна соба и посебна спална соба, лизгачки врати; двоен кревет и 2 единечни кревети, бања (туш, двоен мијалник и када), високи тавани, разнесени стаклени уреди, завеси и рачно изработени покривки создаваат уникатна атмосфера на летна резиденција.

 ВИД НА ОДМОР:

Ексклузивен одмор
Семеен одмор
Одмор со деца

ХОТЕЛСКИ УСЛУГИ :

ВРЕДНОСНИОТ ПАК Опис 2020 година
Гостите можат да уживаат во безалкохолни пијалоци, вода, сокови, кафе и ужина од 10:30 до 18:30 часот на одредени продажни места (самопослужување)
Како и безалкохолни пијалоци, вода и сокови, за време на вечера (послужена) во главниот ресторан
Списокот на услуги што им се даваат на гостите во хотелот според системот „Premium All Inclusive“
РЕСТОРАНИ & БАРИ
Појадок
Медитеранео – Главен ресторан – Вклучена маса
Американска вклучена храна со дополнителен избор на фитнес и традиционална храна • Рано / доцно доручек.
Ручек
Ла Контеса за гости во Премиум плус – меѓународна кујна. А ла карт ресторан
Избор од разновидна бифе. Вкусно катче – бесплатно за деца. Храна за бебиња по барање. Ресторан со базен во базен – грчки и меѓународен à la carte ресторан Мени за закуска од ла карт
Вечера
Медитеранео – Главен ресторан – Продолжен вклучена вклучена маса. Емисии за готвење и тематски вечери.
Бифтек и суши a la carte Ресторан Апетитно суши направено од свежо уловена риба и најдобрите сочни стекови. Детско мени.
Ла Контеса – меѓународна кујна. А ла карт ресторан
Стилска интернационална кујна. Детско мени.
Барови
Серенисима Белини Бар – стилски коктели
Базен во базенот – закуски или освежителни коктели
Beach Bar – Пијалоци во текот на денот (висока сезона)
Услуга во соба
07:30 – 01:00 часот, за дополнителен надомест.
ПЛАТИ ВНИМАНИЕ: Гостите во ХБ можат да го променат менито на таблата во ла-карте ресторани (со доплата, земајќи ги предвид трошоците за менито на таблата) Рестораните работат во зависност од временските услови. Резервации се потребни во сите a la carte ресторани.
Премиум плус
Тивок одмор, вклучително појадок, ручек, вечера и неограничени пијалоци и ужина во текот на денот во барови и ресторани.
Што е вклучено:
Појадок (богата вклучена); избор на закуски, слатки и сладолед; кафе, лесни пијалоци; пиво и избор на алкохолни пијалоци; Ручек или пакет за ручек Вечера (тематски ноќи); специјални попусти навечер; закуски на полноќ; Бесплатно a la carte ручек или вечера (1 пат по престој); бесплатна употреба на тениско игралиште (осветлување + опрема); Аеробик, аеробик чекор, аеробик во вода • Опрема за нуркање.
! Премиум плус услугата работи строго на лице место до 17:00 часот на денот на поаѓање од хотелот.
Вечера околу
Достапни ресторани (со доплата)
А ла карт ресторан Аристос / во хотелот Крф империјал
А ла карт ресторан Јали / во хотелот Крф империјал Рибен ресторан на плажа.
Траторија и вински бар / хотел Крф италијански ресторан.
А la carte ресторан Кумкват / во азиски ресторан Крф империјал азиски.
Ил Гатопардо / во хотелот LUX ME Дафнила Беј Дасија Медитерански ресторан.
Iardардини ди Оливо / во хотелот LUX ME Дафнила Беј Дасија италијански а ла карт ресторан
Хотелската администрација го задржува правото да направи некои измени во програмата без претходно известување.

СПА

Спа центар Еликсир
Фитнес сала со модерна кардио опрема, сауна.
Еликсир за тело и душа, третмани за двајца, специјални процедури со употреба на кавијар или топло чоколадо.

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555,078/280-004
Download pdf brochure