Tour overview

Вила Диамант е лоцирана во Ксамил во самиот центар, веднаш до супер маркетот Алфа. Најблиската плажа е Бора Бора и се наоѓа на 150 метри оддалеченост од вилата. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија. Сите соби се комплетно опремени со сопствена мини кујна, сопствен тоален, балкон, клима вклучена во цената. 

КООРДИНАТИ: 39.767829274087234, 20.0029065176804

15% ПОПУСТ НА СИТЕ ТЕРМИНИ ОД ТАБЕЛАТА (ПОПУСТОТ НЕ Е ПРЕСМЕТАН)

ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА!

ВИЛА DIAMANT – КСАМИЛ
Термин 02.јун 09.јун 16.јун 23.јун 30.јун 07.јул 14.јул 21.јул 28.јул 04.авг
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
 1/2 139 149 179 209 249 289 289 289 289 289
 1/3 149 159 189 219 259 299 299 299 299 299
 1/4 169 179 209 239 279 319 319 319 319 319
ВИЛА DIAMANT – КСАМИЛ
Термин 11.авг 18.авг 25.авг 01.септ 08.септ 15.септ 22.септ
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7
 1/2 289 259 229 179 149 139 109
 1/3 299 269 239 189 159 149 119
 1/4 319 289 259 209 179 169 139

Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
 • Скопје (Дрводекор) – 50
 • Росоман (Црна Река – Сирково – трансфер до Скопје) – 55
 • Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) – 55
 • Штип (Нова Пошта – трансфер до Скопје) – 55€
 • Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје) – 55
 • Тетово (попатно) – 50
 • Гостивар (попатно – Бунар Петрол) – 50
 • Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) – 50€
 • Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) – 50
 • Струга (кружен тек – кај Нептун) – 50
 • За деца (02-11.99 год.) се одбива 10 од цената за возрасен
 • За билет во еден правец се одбива 10
 • Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој четврток во 22:00h, враќање од Ксамил секој петок во 14:00h
 • Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ
ОПШТИ УСЛОВИ:
 • За резервација задолжително е целосна уплата на аранжманот
 • Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
 •  Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
 • Попустите не се комбинираат
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
 • За хигиената на собите се грижат самите гости
 • Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
 • Се патува преку граничен премин Ќафасан
 • За оваа понуда важат општите услови за патување СКТМ.       ID039
ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure