Tour overview

Апартхотелот Небеска Столица 2   се наоѓа на самата ски стаза „Pajino-Preslo“ (Машинац). Објектот располага со современо опремени соби и апартмани со различна структура од 2 – 8 лица. Секој апартман има CATV, телефон. Кујната е опремена со садови, а купатилото со туш кабина и фен. Во новиот блок на хотелот се наоѓаат стандардни соби кои содржат, tv. Мини бар, бокал за кафе, и чај, купатило со туш, фен. Дополнителни кревети во 1/2+1 и 1/3+1 соби е двосед на расклопување (1 возрасно лице или две деца), а во 1/3+2 соба тросед на расклопување (2 возрасни лица).

Дополнителни содржини: покрај ресторанот “Central” во кој се служи услуга ПП, гостите во објектот може да уживаат во понуда од националната кујна во ресторанот “Krčma u planini”. Убавината на кујната, препознатливиот и необичен амбиент, може да го пробаат и скијачите (дозволен е влез со ски опрема). Бесплатен Wi-Fi во целиот објект, билијард, игротека за деца.  

Апартхотелот Небеска Столица 2 се наоѓаат на самата стаза и до нив не е можно да се пристапи со возило. За превоз на багажот од паркингот до избраниот објект се грижи службата на хотелот.  

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2021/2022
NEBESKA STOLICA 2 КОПАОНИК
Цената е дадена за наем на СТУДИО / АПАРТМАН за 7 ноќи
Доплата за Полупансион е задолжителна во апартмани
Смена / 7 ноќи Мах лица Период 18.12 25.12 25.12 01.01 22.01 29.01
Сабота/Сабота 01.01 22.01 29.01 05.02
2+1 Апп 4 Апартмани 610 750 820 685 655
3+1 Апп 5 695 860 940 780 745
4+1 Апп 6 790 970 1,055 880 840
5+1 Aпп 7 880 1,08 1,175 980 940
6+1 Aпп 8 980 1,2 1,31 1,09 1,045
Цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион
Смена / 7 ноќи Мах лица Период 18.12 25.12 01.01 22.01 29.01
Сабота/Сабота 25.12 01.01 22.01 29.01 05.02
1/2 Standart 2 Соби Кула В 329 378 399 364 350
1/2+1, 1/2+2 3,4 329 378 399 364 350
1/3+1 4 294 343 364 329 315
1/3+2 5 280 329 350 315 301
Смена / 7 ноќи Мах лица Период 19.12 26.12 26.дек 02.јан 23.јан 30.јан
Недела/Недела 02.јан 23.јан 30.јан 06.фев
1/2 Superior 2 Соби Кула А нов блок 350 406 420 385 371
1/2+1, 1/2+2 03.04 329 378 399 364 350
1/3+1 4 294 343 364 329 315
NEBESKA STOLICA 2 КОПАОНИК
Цената е дадена за наем на СТУДИО / АПАРТМАН за 7 ноќи
Доплата за Полупансион е задолжителна во апартмани
Смена /7 ноќи  Мах лица Период 05.02 12.02 19.02 05.03 19.03
Сабота/Сабота 12.02 19.02 05.03 19.03 02.04
2+1 Апп 4 Апартмани 685 820 685 655 610
3+1 Апп 5 780 940 780 745 695
4+1 Апп 6 880 1,055 880 840 790
5+1 Aпп 7 980 1,175 980 940 880
6+1 Aпп 8 1,09 1,31 1,09 1,045 980
Цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион
Смена /7 ноќи  Мах лица Период 05.02 12.02 19.02  05.03 19.03
Сабота/Сабота 12.02 19.02 05.03 19.03 02.04
1/2 Standart 2 Соби Кула В 364 399 364 350 329
1/2+1, 1/2+2 3,4 364 399 364 350 329
1/3+1 4 329 364 329 315 294
1/3+2 5 315 350 315 301 280
Смена / 7 ноќи Мах лица Период 06.02  13.02 20.02  06.03 20.03
Недела/Недела 13.02 20.02 06.03 20.03 03.03
1/2 Superior 2 Соби Кула А нов блок 385 420 385 371 350
1/2+1, 1/2+2 03.апр 364 399 364 350 329
1/3+1 4 329 364 329 315 294
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Наем на апартман / студио за 7 ноќи (доплата за Полупансион е задолжителна во апартманите).
 •  Во соби цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион.
 • Ски Гардеробер.
 • Wi-FI.
 • Детско Катче.
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни.
 • Деца 7-15 години плаќаат 0,50€ по лице на ден.
 • Деца до 7 години ГРАТИС; (се плаќа на рецепција).
 • Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден (се плаќа на рецепција).
 • Полупансион (за лица сместени во апартмани е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН) 18,5€ по лице на ден за возрасни.
 • Деца 2-9,99 години 9,50€ по лице на ден.
 • Деца до 1,99 години ГРАТИС.
УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
 • Деца до 1,99 години ГРАТИС.
 • Деца 2-,9,99 години на сопствено или дополнително легло добиваат 9€ попуст од цената во табелата.
 • Дете 2-4,99 години во 1/2 соба (на заедничко легло со родители) плаќа само 9€ по лице на ден.
 • Две деца до 9,99 години во соба со 1 дополнително легло ( со родители) плаќаат пшо 50% од цената.
НАПОМЕНА:
 • За престој пократок од 7 ноќи, цената се зголемува за +25% на ден (минимум 3 ноќи).
 • За резервација со Еarly Booking потребно е уплата од минимум 50% од вкупната сума при резервација остатокот се доплаќа до 10.12.2021.
 • Цените се дадени по ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност 1€ = 62 Денари.
ПОЛИТИКА ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:
 • Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометов има расположливост на места
 •  Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
 • 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред почетокот на аранжманот
 •  20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот
 •  50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
 • 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
 • Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
 • Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

  Ковид политика:

 •  Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници
ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/453-555, 078/280-004
Download pdf brochure