Tour overview

Хотелот се наоѓа на главниот пат Копаоник  Рашка во предградието на селото, само 3,5 км од центарот на Копаоник и 1,5 километри од најблискиот пат – Sun Valley. Карактеристики: Нов, модерен објект, изграден од најдобри материјали започна со работа во зимата 2011/2012. Со неговата архитектура, во традиционалнен планински стил Apart Hotel & Spa Zoned е целосно прилагоден на туристички цели. Вистинското место за активен или пасивен одмор на деловни луѓе, спортисти, фитнес ентузијасти и семејства. Објекти: рецепција, кафе бар, ресторан, детско игралиште, друштвени игри (билијард, фудбал на маса, пикадо, X-box), перална, јавен паркинг, Wellness&Spa центар (џакузи, парна бања, сауна, фитнес центар), Wi-Fi (во хотелот – бесплатно). Релаксација во Wellness и спа центар, активен одмор во фитнес салата, игротека за деца, како и на пријатни моменти поминати во lounge бар во хотелот и ресторан-пицеријата, ќе го направат вашиот престој содржински. Бесплатен превоз до ски – центарот, паркинг во склоп на хотелот.

Опис на сместување:
Apart & Spa Zoned 4* – се состои од две крила Zoned 1 и Zoned 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Zoned 1 – има вкупно 96 соби во овој објект се сместени: А’la Carte ресторан, Loby Bar,рецепција,главен ресторан,игротека,ВИП спа центар.Од сместувачки капацитети тука се сместени Студио и Апартман.
Zoned 2 – се отвара на 01.12.2021 вкупно 84 соби (Lux Studio, Superior Aparment, Family Deluxe Apartment) во овој објект е сместен новиот Спа Центар.

Studio 2+1 (max 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m²,опремени се со  кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 1.

Lux Studio 2+1 (maх 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m² потполно нови со нов мебел, опремени се со  кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 2.

Aparment 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Дневна соба со гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Сите соби се опремени со: кујна, купатило LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 1.

Superior Apartman 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер. Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.Сите соби се опремени со: кујна, купатило2 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Family Deluxe Apartman (max 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекување и комплетно опремена кујна. Сите соби се опремени со: комплетно опремена кујна, купатило 3 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.

Royal Suite (max 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на Zoned Hotel & Spa, апартманот се простира на 140 m², спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) LCD TV во секоја соба, телефон, сеф, Wi-Fi апартамот се наоѓа во Zoned 1.

ЦЕНОВНИК ЗА СЕЗОНА 2021/2022
APARTHOTEL & SPA ZONED 4*КОПАОНИК
Цените се изразени по лице на ден на база Појадок и Вечера од минимум 7 ноќи смена недела / недела
За пократок престој на барање со доплата од +20% на цените!
Термин Studio (1/1,1/2+1) StuLux (1/1,1/2+1) Apartment (1/2+2,1/2+3) Superior Apartment (1/2+2,1/2+3) FamDeluxe Apartment (1/4+2) Royal Suite (1/4+2)
01.12-12.12 40 46 55 61 70 350
12.12-19.12 43 50 58 64 75 350
19.12-26.12 *Детска Недела 50 60 63 69 80 380
26.12-02.01 69 80 90 100 120 600
02.0116.01

*Детска Недела

50 60 63 69 80 450
16.01-23.01

*Детска Недела

50 60 63 69 80 450
23.01-30.01 48 57 60 65 75 420
30.01-06.02

*Детска Недела

50 60 63 69 80 450
06.02-17.02 58 67 70 79 90 550
17.02-06.03 43 50 58 64 75 420
06.03-13.03 40 46 55 61 70 350
13.03-10.04*** 33 39 45 50 56 300

Early Booking:-10% попуст за уплата до 14.11.2021 за смена недела/недела

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
 • Полупансион (појадок и вечера).
 • Неограничено користење на Спа центар (задолжителна претходна резервација).
 • Користење на Ски Гардеробер (лоцирана во центар на Копаоник).
 • Трансфер хотел-ски центар-хотел неколлу пати на денот (во склоп на работно време на ски центарот).
 • Фитнес Центар.
 •  Детско Катче.
 •  Baby Cot (со претходна резервација).
 •  Wi-Fi низ цел хотел.
 • Надворешен паркинг (лимитиран капацитет- резервација не се дозволува).
 •  Сеф во соба.
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
 • Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни.
 • Деца 7-15 години плаќаат 0,50€ по лице на ден.
 • Деца до 7 години ГРАТИС; (се плаќа во агенција).
УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
 • Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица.
 • Прво дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 40% од цените во табелата.
 •  Второ и Трето дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 30% од цените во табелата.
 •  Трето возрасно лице 30% попуст.
 •  Четворто и Петто лице плаќаат по 30% од цените во табелата.
 •  За користење на Single Room цените се зголемуваат за 30% од табелата (важи за Studio / Studiol Lux).
НАПОМЕНА:
 • За престој пократок од 7 ноќи, цената се зголемува за +25% на ден (минимум 3 ноќи).
 • За резервација со Еarly Booking потребно е уплата од минимум 50% од вкупната сума при резервација остатокот се доплаќа до 10.12.2021.
 • Цените се дадени по ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност 1€ = 62 Денари.
ПОЛИТИКА ЗА ОТКАЖУВАЊЕ:

Секој гостин е должен во писмена форма ја да откаже или промени својата резервација
– Доколку гостинот не се појави на резервираниот термин, резервацијата ке биде наплатена 100%
– Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин, средствата ке бидат задржани во целост

Рокови за откажување на резервација:

 • до 11 дена пред почетокот на аранжманот БЕЗ ПЕНАЛИ
 • 10-5 дена пред почетокот на аранжманот 30% од вкупната сума на аранманот
 • 5-3 дена пред почетокот на аранжманот 60% од вкупната сума на аранжманот
 • 3-0 дена пред почетокот на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот 
 • Ковид политика:
 • Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
 • Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
 • Затварање на граници
ВИ ПОСАКУВАМЕ МНОГУ СНЕГ И ДОБРИ ПАТЕКИ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/453-555, 078/280-004
Download pdf brochure