Tour overview

На само 100m од плажа и 200m од центар е лоциран 3* хотел “Ammon Garden”. 
Хотелски соджини: 27 хотелски студија на приземје, први и втори кат, базен со 2 нивоа на длабочина од 1,10m и 2,20m со лежалки и чадори, лоби бар покрај базенот со голем избор на пијалоци, ресторан во кој се служи појадокот, рецепција со лоби, Wi-Fi интернет, прекрасно уреден двор со многу палми и зеленило, паркинг простор (бесплатен).
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети кои се во сопствен закуп на Медитеран се од типот на студија со комплетно опремена мини кујна со фрижидер и се состојат од 2 или 3 редовни легла и една софа на расклопување, наменета за дете до 12 год кое се сместуваат бесплатно, Baby cot, клима, купатило со фен, крпи за раце и тело, TV, гардеробер, телефон, ноќни ламби, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина… Чистењето на студијата е секојдневно, менување на постелнини и крпи на 3 дена.
Хотелски услуги: Појадок, шведска маса (на самопослужување) од 08:30 до 10:00 во ресторанот на хотелот. 

Координати: 39.987182, 23.619448

ПРВ ДЕН 21.05.2022 (сабота) Скопје – Пефкохори

Состанок со групата во 05:45 часот на Дрводекор. Во 06:00 часот поаѓање за Пефкохори со попатни паузи заради одмор и гранични формалности. Пристигнување во Пефкохори. Сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање

ВТОР ДЕН 22.02.2022. (недела) Пефкохори

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности, прошетка, пплажа…. Ноќевање

ТРЕТ ДЕН 23.05.2022 (понеделник) Пефкохори

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности, прошетка, пплажа…. Ноќевање

ЧЕТВРТИ ДЕН 24.05.2022 (вторник) Пефкохори – Скопје

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности. Во 17:00 часот по локално време заминување за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ 4850,00 денари
  • Локација на поаѓање и враќање Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ).
  • Време на поаѓање 06:00 часот.
  • Време на враќање 17:00 часот по грчко време.
Попусти и доплати за деца:
Деца 0-5,99 години со двајца родители плаќаат само превоз 1500 денари (без дополнителен кревет)
Деца 6-11,99 години со двајца родители плаќаат 2500 денари и спијат на дополнително легло
Во цената е вклучено:

3 ноќевања на база ноќевање со појадок во Хотел Ammon Garden во Пефкохори

Автобуски превоз на наведената релација

Во цената не е вклучено:
Патничко осигурување
Туристичка такса за сместување во хотел во Грција – 1.5 евра од ден по соба (доплата во хотелот)  ID021            
ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure