Tour overview

Вила “Zorbas” се наоѓа на сама плажа во центарот на Неа Флогита. Вилата располага со апартмани со Дуплекс апартман /4+2/ со две одделни спални соби со директен поглед кон плажа и море со голема кујна со трепезариска маса, клуб масичка и голема аголна тераса кон море на II кат. Апартманите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер..), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, (клима со доплата 5€ на лице место), како и бесплатен интернет.
GPS Координати: 40°15’26.6″N 23°13’01.7″E 

ТЕРМИН
НОЌИ 4+2 АПП. ДУПЛЕКС
26.06.2021 7 150 €
03.07.2021 7 * 555 €
10.07.2021 7 * 585 €
17.07.2021 7 * 605 €
24.07.2021 7 * 605 €
31.07.2021 7 * 605 €
07.08.2021 7 * 605 €
14.08.2021 7 * 555 €
21.08.2021 7 150 €
28.08.2021 7 115€
04.09.2021 7 90 €
11.09.2021 7 70 €
18.09.2021 7 40 €
НАПОМЕНИ: 

– Цените се дадени по лице за 7 ноќи 8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице во апартман со една спална /2+2/ и 5-то и 6-то лице во дуплекс апартман /4+2/ – БЕСПЛАТНО сместување;
– Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Во апартман со една спална кај термините со превоз, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
– Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
– Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;
– Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Организиран превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Удово / Гевгелија;
– Превозот ги остава/зема патниците на 20м од вилата;
– Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

– За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
– Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
– Доплата за клима – 5€ од ден на лице место;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување.

 Автобуски превоз – време и место на поаѓање: 
Автобуски превоз НЕА ФЛОГИТА, според термини од табелата  Патни Информации
 Град на поаѓање  Mесто на поаѓање   Време на поаѓање Скопје – Неа Флогита (295km)
 Куманово:  (бензинска Макпетрол – автопат)   04:15h   Скопје – Тесалоники – Неа Флогита
 
 Автопат (Е75) Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (2.60€)
 Скопје:  (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)  05:00h
 Штип:  (паркинг пред нова пошта)  05:00h
 Велес:  (бензинска Макоил, мотел Македонија)   05:45h
 Неготино:  (бензинска, Макпетрол)   06:15h
 Г.П. Богородица:  (бензинска, Oкта / Богородица)  07:00h
 Поаѓање од Неа Флогита:     15:30 по МК време / 16:30 по ГР време (пред вилата)

                   ID009

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure