Tour overview

Вилата НАМА е лоцирана во местото Скала Потамиа на само 50 тина метри од плажа.Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот.Во непосредна близина на вилата имате супермаркети,многу таверни ,сувенирници.Вилата располага со четирикреветни апартмани убаво опремени
GPS координати: 
40.708411, 24.757611

ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

50 МЕТРИ ОД ПЛАЖА

КОРИСТЕЊЕ НА ,КЛИМА УРЕД , WI – FI   ( БЕСПЛАТНО)

 Вила NAMA – ТАСОС
ТЕРМИН НАЕМ APP  1/2+1/2  број 1,2,3
02.06.2023 7 ноќи 209
09.06.2023 7 ноќи 249
16.06.2023 7 ноќи 279
23.06.2023 7 ноќи 329
30.06.2023 7 ноќи 419
07.07.2023 7 ноќи 459
14.07.2023 7 ноќи 499
21.07.2023 7 ноќи 549
28.07.2023 7 ноќи 569
04.08.2023 7 ноќи 569
11.08.2023 7 ноќи 549
18.08.2023 7 ноќи 539
25.08.2023 7 ноќи 469
01.09.2023 7 ноќи 329
08.09.2023 7 ноќи 279
15.09.2023 7 ноќи 249
22.09.2023 7 ноќи 209

ЦЕНИ  СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДУИО ИЛИ  АПАРТМАНИ  ЗА 7 НОЌИ

ЗА РАНО ЗАРЕЗЕРВИРАЊЕ(EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

НАПОМЕНИ: 
 • ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
 • РЕАЛИЗАЦИЈАТА СО КАКВО ВОЗИЛО ЌЕ СЕ ИЗВРШИ ПРЕВОЗОТ ЌЕ ЗАВИСИ ОД ПРИЈАВЕНИОТ БРОЈ НА ПАТНИЦИ;
 • ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
 • ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;
 • МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;
 • ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;
 • ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;
 • ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;
 • АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТКОНЕКЦИЈАТА;-  ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ЗА СТУДИО;

СТУДИЈАТА:
ИМААТ КРПИ ЗА ЛИЦЕ;

ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН;
ЧИСТЕЊЕ 2 ПАТИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 7 ДЕНА;

 ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ
 • 60 € за возрасни – повратна карта;
 • 45 € за деца до 12 години – повратна карта;
 • Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште;

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА

 • 20 € за возрасни – повратна карта;
 • 15 € за деца до 12 години – повратна карта;
ОПИС НА ВИЛА:

Апартман број 1 (прв кат) (1/2) + (1/2)

Апартманот се наоѓа на први кат и располага со две простории.Во првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор,микробранова печка,чајник и има кревет на извлекување наменет за спиење на 2 лица.Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило.Втората просторија е спланата соба во која има еден дупли кревет комотен за спиење на две лица, тв,фен и сеф за лични работи. Апартманот располага со стандардно купатило и WC.

Апартман број 1 (прв кат) (1/2) + (1/2)

Апартманот се наоѓа на први кат и располага со две простории.Во првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор,микробранова печка,чајник и има кревет на извлекување наменет за спиење на 2 лица.Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило.Втората просторија е спланата соба во која има еден дупли кревет комотен за спиење на две лица, тв, фен и сеф за лични работи. Апартманот располага со стандардно купатило и WC.

Апартман број 13(прв кат) (1/2) + (1/2)

Апартманот се наоѓа на први кат и располага со две простории.Во првата просторија е кујната која е комплетно опремена со кујнски инвентар,мал фрижидер,шпорет со две рингли ,аспиратор,микробранова печка,чајник и има кревет на извлекување наменет за спиење на 2 лица.Овде има плакар за алишта и клима уред.Од кујната се излегува на тераса со поглед во убав двор полн со зеленило.Втората просторија е спланата соба во која има еден дупли кревет комотен за спиење на две лица, тв, фен и сеф за лични работи. Апартманот располага со стандардно купатило и WC.

МЕСТО И ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ:
 • ID 031Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 02:00 часот. ID031
ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure