Tour overview

Вила ,,Katerina Lux” е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите ”Maria” и ”Corfu” , веднаш позади најголемата слаткарница ,,SWEET BEACH”  на околу 70 м. од плажа.Вилата располага со два 1/6 дуплекси (дневен престој, две оделени спални соби, во првата француски лежај во  втората два одделни кревети , комплетно опремена кујна,  WC , голема тараса).  

ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС

ТЕРМИН
НОЌИ 1/6 ДУПЛЕКС
20.05.2023-27.05.2023  7 250
27.05.2023-03.06.2023  7 350 €
03.06.2023-10.06.2023   7 420 €
10.06.2023-17.06.2023  7 470  €
17.06.2023-24.06.2023  7 500 €
24.06.2023-01.07.2023  7 580  €
01.07.2023-08.07.2023  7 629  €
08.07.2023-15.07.2023  7 659 €
15.07.2023-22.07.2023  7 680  €
22.07.2023-29.07.2023  7 680  €
29.07.2023-05.08.2023  7 700 €
05.08.2023-12.08.2023   7 680 €
12.08.2023-19.08.2023   7 680 €
19.08.2023-26.08.2023  7 600 €
26.08.2023-02.09.2023  7 550  €
02.09.2023-09.09.2023   7 500€
09.09.2023-16.09.2023  7 450 €
16.09.2023-24.09.2023   7 400 €

туристучката такса 1 еур на ден. се плаќа во вилата.

клима (вклучена во цената),  wi-fi -(вклучена во цената)

 УСЛОВИ ПОД КОИ ВАЖИ АРАНЖМАНОТ:
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман. 
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница) се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ ЗА ПРЕВОЗ:
 • За возрасни 2.480 мкд. (45евра).
 • За деца до 12 години 1.860 мкд. (35 евра). 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште.
НАПОМЕНИ:
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената 
 • Балкан Експрес Травел не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. Балкан Експрес Травел и на самата агенција. 
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на  СКТМ.

ID 043

ВИ ПОСАКУВАМЕ УБАВ ОДМОР И ПРИЈАТНО ПАТУВАЊЕ!
РЕЗЕРВИРАЈТЕ ВЕДНАШ НА 02/2443-555, 02/2453-555, 078/280-004.
Download pdf brochure